Hlavní navigace

Prima zveřejnila mapu pokrytí analogovým signálem na Domažlicku

31. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 8. 2007

Televize Prima uklidnila své diváky, že ani po páteční půlnoci nepřijdou na Domažlicku o analogový signál tohoto programu. Naše vysílání se na Domažlicku nemění a nevyžaduje od diváků jakoukoliv úpravu přijímačů televizního signálu, prohlásil mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Stanice zároveň zveřejnila mapu pokrytí analogovým signálem v tomto regionu.

MAPA: Pokrytí Domažlicka analogovým signálem televize Prima (GIF, 55kB)

Primu lze naladit v Domažlicích na kanálu 57, v okolních obcích pak dálkově z vysílačů Plzeň/Krkavec na kanálu 51 a Mariánské Lázně/Dyleň na kanálu 60. Z těchto vysílačů ale mohou přijímat signál pouze diváci, kteří mají přímý výhled na vysílač. Prima není součástí digitální sítě, která od listopadu loňského roku vysílá z Vraního vrchu u Domažlic.

Content tip EARLY

Televizi Prima budou moci nadále analogově přijímat i diváci, kteří si pořídili digitální set-top-box. Ve chvíli, kdy budou chtít sledovat Primu, stačí vypnout set-top-box a přejít na analogový příjem prostřednictvím analogového televizoru. Potíž ale může nastat s anténou, kterou je v případě digitálního příjmu nutné nastavit na Vraní vrch, v případě sledování Primy pak na jeden ze tří výše jmenovaných vysílačů.

Prima na Domažlicku digitálně nevysílá z toho důvodu, že neexistují další provozovatelé zemského digitálního vysílání, s nimiž by mohla naplnit druhý domažlický multiplex a podělila se s nimi o náklady na toto vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).