Hlavní navigace

Primární datové centrum Active 24 se stěhuje k Českým radiokomunikacím

Autor: Ondřej Hošt, Lupa.cz
Martin Vyleťal

Firma mění provozovatele po deseti letech. Z CE Colo se přesune do datového centra DC TOWER. Migrace služeb bude probíhat postupně od června do září.

Tuzemskou pobočku poskytovatele hostingových služeb a doménového registrátora Active 24 čeká velké stěhování. Ve výběrovém řízení si totiž vybrala nového poskytovatele pro svoje primární datové centrum. Dosud se nacházelo v prostorách CE Colo, patřící pod křídla telekomunikační firmy GTS. Odtud se ale bude již brzy stěhovat do datového centra TOWER, provozovaného společností České radiokomunikace, které je umístěno pod Žižkovskou věží v Praze.

České radiokomunikace jsme si jako vítěze náročného výběrového řízení vybrali zejména proto, že nám nabídli nejvyšší technologický standard za přijatelných podmínek. Jejich datové centrum má dostatek volných kapacit pro růst a jejich zájem o nás byl, oproti konkurenci, znatelně vyšší. DC TOWER splnilo také podmínky přítomnosti českého peeringového uzlu NIX.CZ a možnosti propojení s dalšími internetovými providery. Také smluvní podmínky a garance dodržení kvalitativních parametrů provozu byly ze strany Českých radiokomunikací nejlepší, uvedl technický ředitel Active 24 Zdeněk Brůna.

Proces migrace služeb bude zahájen v červnu a do konce září by mělo být stěhování kompletně hotové. 

Content

Hlavní vlna stěhování se uskuteční v letních měsících, kdy je provoz nejmenší a dopad na zákazníky nulový nebo minimální, slibuje firma v tiskové zprávě. Postup migrace bude možné sledovat na speciálním webu

Stěhování firma rovněž využila k upgradu záložního připojení do páteře českého internetu (NIX.CZ). Namísto stávajícího 1 Gbps je nyní i sekundární datové centrum připojeno rychlostí 10 Gbps. Generační obměnou a upgradem projdou rovněž všechny coreswitche (nově všechny full 10 Gbps), většina accessswitchů a také část serverových technologií. 

Našli jste v článku chybu?
4. 6. 2014 14:13

Kvalita služeb, kterou nám v Casablance poskytují, nám pro účely záložního datového centra dlouhodobě vyhovuje, změnu nyní neplánujeme. Rozhodně ne na základě jednoho mediálně známého incidentu, který postihl jen minoritu jejich sálů a jeho dopad nás zcela minul. Naše DC v Casablance slouží zejména pro zajištění sekundárních propojů. (NIX.CZ, zahraniční konektivita, kanceláře) a jako uložiště záloh v geograficky odlehlé lokalitě. Případné problémy v našem záložním datovém centru by tedy nijak ne…