Hlavní navigace

Primu zřejmě povede dosavadní šéf TV Barrandov Petr Chajda

18. 3. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
18. 3. 2007

Novým šéfem televize Prima se zřejmě stane dosavadní generální ředitel digitální televize Barrandov Petr Chajda. Serveru Česká média to potvrdilo několik zdrojů, sám Chajda se podle svých slov k této informaci vyjádří v pondělí. Potřebuji adrenalin…, odpověděl na otázku serveru DigiZone.cz. Do té doby Chajda odmítá komentovat i to, zda by v Primě zastával funkci generálního nebo výkonného ředitele.

Generálním ředitelem televize Prima je od loňského podzimu Aleksandras Cesnavicius, litevský manažer švédského spolumajitele stanice, společnosti Modern Times Group (MTG). Ten nahradil Martina Dvořáka, který Primu vedl od roku 2000 a zůstal místopředsedou představenstva FTV Prima Holdingu, přičemž by se měl v nejbližší době stát generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Nástup devětatřicetiletého Petra Chajdy do televize Prima by nebyl nijak překvapivý. Už loni na podzim Chajda využil svoje kontakty na bývalé hvězdy televize Nova a nabídl Primě, že pro ni televize Barrandov vyrobí několik soutěžních pořadů. Na obrazovce druhé české komerční televize se tak objevily soutěže Ber nebo neber s bývalým moderátorem nováckých Televizních novin a Chajdovým spolužákem z Vysoké školy ekonomické v Praze Pavlem Zunou, či Hvězdy u piána, které v produkci TV Barrandov pro Primu připravuje bývalý šéf zábavy na Nově Ivan Rossler.

Podle serveru Česká média došlo během pátku „k neočekávaně rychlému ukončení spolupráce“ mezi Chajdou a majitelem TV Barrandov, společností Barrandov Studio. Její majitel Tomáš Chrenek ani mluvčí Tomáš Želázko nechtěli údajný odchod Petra Chajdy komentovat, oficiální stanovisko slíbili zveřejnit v pondělí. Pokud by Chajda skutečně nastoupil jako generální ředitel do televize Prima, znamenalo by to velký problém hlavně pro Novu.

MM socky3

Právě v Nově totiž Chajda začínal svoji „televizní“ kariéru, zná mechanismus jejího fungování i největší slabiny. Navíc lze očekávat, že by si do Primy dovedl celou řadu televizních profesionálů, které si v posledních měsících odvedl z Novy a Primy do televize Barrandov. Na Nově měl Chajda na starost nákup akvizičních pořadů, koprodukci českých filmů (např. Román pro ženy, Příběhy obyčejného šílenství, Vratné lahve, aj.), a ke konci svého působení byl pověřen dohledem nad kabelovým a satelitním kanálem Galaxie sport.

Rozhovor DigiZone.cz s Petrem Chajdou (28.7.2006)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.