Hlavní navigace

Připomínky k chystané aukci kmitočtů poslala Nova, Česká televize i Pařízek se Železným

15. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do 11. května mohli zájemci z řad operátorů, televizí i fyzických a právnických osob posílat své připomínky k chystané aukci kmitočtů, kterou chystá Český telekomunikační úřad.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ukončil 11. května připomínkové řízení, které se týkalo chystané aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. Dnes orgán zveřejnil seznam společností a jednotlivců, jež poslali v souvislosti s tímto chystaným krokem své připomínky. Nechybí mezi nimi známí hráči na českém trhu, a to jak z řad telekomunikačních operátorů, tak i televizí. Celkově jde o devětadvacet subjektů. Jedinou velkou stanicí, kterou byste tu hledali marně, je TV Barrandov.

K TÉMATU: ČTÚ prodlužuje diskusi k chystané aukci kmitočtů po televizním vysílání

KL24

Co se týká řady subjektů pohybující se v televizní branži, jde o Českou televizi, FTV Primu (držitel licence pro kanály Prima Group) i vlastníka licence stanic pod hlavičkou TV Nova (firma CET 21). Zatímco veřejnoprávní médium bylo v oblasti připomínkového řízení velmi hbité, učinilo tak už 18. dubna, Nova s Primou zaslali připomínky až na poslední chvíli. Tabulka od ČTÚ uvádí datum 11. května. Z operátorů televizních sítí je v seznamu i společnost Digital Broadcasting (multiplex 4), za kterou stojí dvojice Radim Pařízek a Vladimír Železný.

Seznam subjektů, kteří se tohoto kroku zúčastnily, najdete v této tabulce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).