Hlavní navigace

Příprava druhého programu Primy má trvat „až rok“

14. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 5. 2008

Satelitní a kabelový program Prima klub, o jehož licenci požádal provozovatel Primy, společnost FTV Prima, by mohl začít vysílat až rok po vydání licence. V úterním Press klubu na Frekvenci 1 to řekl generální ředitel Primy Marek Singer. Měli jsme před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) první slyšení, což je standardní proces pro udělení licence. Je to proces, který ještě bude pokračovat několik měsíců a pak máme 365 dní na spuštění toho druhého kanálu, uvedl Singer.

ČTĚTE TAKÉ: Prima žádá o satelitní a kabelovou licenci pro nový program Prima klub

cyber-obecný tip

Prima klub by mohl podle Singera začít vysílat i dříve. Čistě teoreticky nejdřív by to mohlo být okamžitě, když tu licenci dostaneme, ale ty přípravy většinou trvají až ten rok, vysvětlil šéf Primy. Zkusíme to stihnout samozřejmě co nejrychleji, dodal. Například televize Nova stihla zprovoznit svůj filmový kanál Nova Cinema měsíc po udělení licence.

Distribuci programu Prima klub by mohla zajistit společnost Media Vision, držitel značky satelitní platformy CS Link, případně jeden z distributorů dekódovacích karet k této službě, firma Gital. Obě společnosti mají prostřednictvím majitele Leoše Pohla blízko k českému spolumajiteli Primy. Pohl v nedávném rozhovoru pro server Parabola.cz sliboval, že Gital nabídne ještě během léta jeden unikátní program, který však nechtěl jmenovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.