Hlavní navigace

Picasa 3.8 přinesla i přiřazování fotek ke kontaktům z Gmailu

26. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, minulý týden Google uvolnil oblíbený software Picasa v nové verzi 3.8. Nejvíce pozornosti médií si získaly větší novinky typu propojení s online editorem Picnik nebo podpory dávkového uploadu fotek do internetové fotogalerie Picasa Web Albums. Poněkud opomenuta zůstala jedna drobnost, která však stojí alespoň za dodatečné vypíchnutí. Řeč je o nové možnosti uploadovat fotku osoby do adresáře s kontakty, který si uživatel uchovává u Googlu. To lze nyní provést přes…

Jak už jsme vás informovali, minulý týden Google uvolnil oblíbený software Picasa v nové verzi 3.8. Nejvíce pozornosti médií si získaly větší novinky typu propojení s online editorem Picnik nebo podpory dávkového uploadu fotek do internetové fotogalerie Picasa Web Albums. Poněkud opomenuta zůstala jedna drobnost, která však stojí alespoň za dodatečné vypíchnutí. Řeč je o nové možnosti uploadovat fotku osoby do adresáře s kontakty, který si uživatel uchovává u Googlu. To lze nyní provést přes menu Tools / Upload a volbu Upload People Thumbnails.

Takto nahrané fotky se pak objevují u všech služeb napříč portfóliem Googlu, kde se s adresářem pracuje. Za všechny můžeme zmínit třeba Gmail, nicméně fotky se také mohou objevit v adresáři v chytrém mobilu se systémem Android nebo třeba v iPhonu (s využitím nástroje Google Sync). Google si očividně umí najít cestičky, jak prakticky propojit své různé zdánlivě nesouvisející služby. Škoda jen, že tato funkce momentálně není dostupná i v rámci Picasa Web Albums, ale je pouze v desktopovém programu Picasa. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.