Hlavní navigace

Přišli jste o STV 2 a TV JOJ? Vysílač v Žilině ukončil analogové vysílání

2. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 5. 2011

Podle informací od našich čtenářů z diskusního fóra bylo dnes ukončeno analogové terestrické vysílání programů STV 2 (Dvojka) a TV JOJ z lokality Žilina – Krížava. Tento krok, ke kterému došlo, souvisí s procesem postupující digitalizace u našich východních sousedů. Signál obou slovenských programů bylo možné zachytit také v České republice, a to na severní Moravě a velké části Hané.

ČTĚTE TAKÉ: Další změny na slovenských vysílačích. Vypínat se bude i Veľká Javorina

Program STV 2 byl šířen na 35. kanálu a TV JOJ na 52. kanálu. Na Slovensku by se měla tato skutečnost dotknout podle webu tamního telekomunikačního operátora Towercom, obdoby Českých Radiokomunikací, konkrétně těchto lokalit: Martin, Žilina, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Bytča a Turčianske Teplice. 27. května má být z Krížavy zapnutý druhý terestrický multiplex právě na uvolněném kanálu 52. STV 1 (Jednotka) vysílá ze Žiliny na 11. kanálu prozatím beze změny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.