Hlavní navigace

Příspěvek o uprchlících v dětském pořadu ČT zákon neporušil, rozhodla vysílací rada

22. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – „Rada neshledala žádné pochybení z hlediska zákona. Pouze jsme předali podněty radě České televize,“ sdělil Lidovým novinám předseda RRTV Ivan Krejčí.

Scénka, kterou chtěla Česká televize dětem vysvětlit zjednodušeně problematiku uprchlické krize, a proto ji odvysílala v rámci bloku Planeta Yó, neshledala vysílací rada jako závadnou. Serveru Lidovky.cz to řekl její předseda Ivan Krejčí. Scénka s průvodci pořadu zaznamenala negativní odezvu u rodičů a ti se pak obrátili na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Video „ČT:D a její pořad pro děti“, který inkriminovaný pořad dětem představuje, má do této chvíle na videoserveru YouTube přesně 145 500 přehrání.

Rada neshledala žádné pochybení z hlediska zákona. Pouze jsme předali podněty radě České televize, uvedl předseda vysílací rady Krejčí a doplnil: Pokud by se dalo o nějakém porušení uvažovat, tak jedině z hlediska etického kodexu České televize – jestli to bylo vhodné, nebo ne.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).