Hlavní navigace

Příští rok odstartuje v kabelu UPC nová digitální televize Altema

Sdílet

6. 11. 2009

UVNITŘ VIDEO Bývalý ředitel multimediální divize Mafry Stanislav Holec stojí před spuštěním nové digitální televize Altema. Tu nabídne v první fázi v kabelové síti pouze společnost UPC Česká republika. Vyplývá to z posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), informaci serveru DigiZone.cz potvrdil sám Holec. Projekt však má zpoždění, původně měl odstartovat už v první polovině letošního roku.

K TÉMATU: Bývalý obchodní ředitel Óčka chce spustit kabelovou televizi

Měl by to být program seriózního obsahu, který by měl spíše než zábavu nabídnout nějaké vzdělávací pořady. Nechceme dávat prioritu zábavním pořadům a nabízet zpravodajství, konstatoval Holec s tím, že všechny velké televize už ho mají. V současné době už stanice Altema vysílá do zdi několikahodinovou smyčku. Na její signál v kabelových sítích si však diváci ještě nějakou dobu počkají. Signál nabídne společnost UPC někdy v první polovině příštího roku.

Content tip témata

ČTĚTE TAKÉ: Z Mafry odchází šéf multimediální divize, který má na starost Óčko

Cílovou skupinou má být veškerá populace, která není spokojena se zábavou současných televizí. Šlo by především o starší diváky. Časem by se měl signál dostat i do dalších kabelových nebo IPTV sítí. Altema je poměrně nezvyklý název, dle webových stránek projektu si však pod ním může budoucí divák představit např. alternativní téma nebo all tema – z angličtiny všechna témata. Provozovatelem stanice bude společnost Altema TV Productions, která nabízí služby televizní postprodukce.