Hlavní navigace

V úterý 27. června spustí České Radiokomunikace svůj DVB-T2 multiplex z vysílačů Krašov a Ještěd

15. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Díky pokrytí západních a části severních Čech se DVB-T2 signálu dočká téměř sedmdesát procent tuzemské populace.

Jak server DigiZone informoval ředitel Českých Radiokomunikací pro oblast regulace a strategie Marcel Procházka, vysílání DVB-T2 multiplexu, tzv. přechodové sítě 12, z vysílačů Ještěd a Krašov bude spuštěno v úterý 27. června v deset hodin dopoledne. Vysílač Ještěd bude využívat ERP výkon padesát kilowattů, Krašov pak sto kilowattů a oba vysílače budou využívat kanál 31. Programová nabídka přechodové sítě zůstane stejná,dodal Procházka.

PSALI JSME: České Radiokomunikace dnes rozšiřují svoji síť DVB-T2 do Jihlavy a Votic

Přechodovou síť 12 spustily České Radiokomunikace letos v březnu, když zahájily vysílání z pražského Žižkova a středočeského Cukráku. Ke konci dubna se pak DVB-T2 signálu dočkali obyvatelé slezské Ostravy a moravského Brna. Jako poslední pak koncem května signál dosáhl na obyvatele Jihlavy a jihočeských Votic. Výstavba přechodové sítě Českých Radiokomunikací by měla být dokončena do konce letošního roku.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.