Hlavní navigace

Přístup k vysílání i podcastům Českého rozhlasu nově i se systémem Android

Lukáš Polák

UVNITŘ GALERIE – Nová aplikace sází především na snadnou ovladatelnost a přehlednost. Prostřednictvím on-line obchodu Google Play je dostupná zcela zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas zpřístupnil své živé vysílání, podcasty, informace o programu a snadný přechod na web konkrétní stanice prostřednictvím „chytrých“ zařízení s operačním systémem Android. Doposud tuto možnost měli pouze majitelé iPhonů. Aplikace „Český rozhlas – iRadio“ je zdarma dostupná v on-line obchodu Google Play. Nový program pro zařízení s Androidem sází především na atraktivní ale zároveň přehledné grafické pojetí a snaží se o maximální komfort v rámci ovládání. Na mobilních telefonech se zobrazuje seznam stanic a detaily o vysílání, na tabletu díky většímu displeji nechybí ani podrobnosti o zvolené stanici.

Z ARCHIVU: Všechny stanice Českého rozhlasu již lze naladit na iPhone i přes Android

Aplikace uživatelům nabízí snadné ovládání a řadu šikovných funkcí. Při spuštění streamu se na  liště automaticky zobrazí ikonka, která zůstává viditelná i při opuštění aplikace, kdy se zvuková stopa přehrává na pozadí. Pokud u poslechu rádia rádi usínáte, bude se Vám jistě hodit funkce automatického vypnutí aplikace v předem stanovený čas. Můžete si také zvolit kvalitu přenosu a přizpůsobit poslech technickým parametrům přístroje a rychlosti internetového připojení, uvedla ředitelka Odboru komunikace a vnějších vztahů Zora Karmazín Blümlová. Dosavadní aplikace Český rozhlas bude nadále na Google Play dostupná, ale už se na ni nebudou provádět aktualizace.

Našli jste v článku chybu?