Hlavní navigace

Přístup k vysílání i podcastům Českého rozhlasu nově i se systémem Android

5. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Nová aplikace sází především na snadnou ovladatelnost a přehlednost. Prostřednictvím on-line obchodu Google Play je dostupná zcela zdarma.

Český rozhlas zpřístupnil své živé vysílání, podcasty, informace o programu a snadný přechod na web konkrétní stanice prostřednictvím „chytrých“ zařízení s operačním systémem Android. Doposud tuto možnost měli pouze majitelé iPhonů. Aplikace „Český rozhlas – iRadio“ je zdarma dostupná v on-line obchodu Google Play. Nový program pro zařízení s Androidem sází především na atraktivní ale zároveň přehledné grafické pojetí a snaží se o maximální komfort v rámci ovládání. Na mobilních telefonech se zobrazuje seznam stanic a detaily o vysílání, na tabletu díky většímu displeji nechybí ani podrobnosti o zvolené stanici.

MMF24

Z ARCHIVU: Všechny stanice Českého rozhlasu již lze naladit na iPhone i přes Android

Aplikace uživatelům nabízí snadné ovládání a řadu šikovných funkcí. Při spuštění streamu se na  liště automaticky zobrazí ikonka, která zůstává viditelná i při opuštění aplikace, kdy se zvuková stopa přehrává na pozadí. Pokud u poslechu rádia rádi usínáte, bude se Vám jistě hodit funkce automatického vypnutí aplikace v předem stanovený čas. Můžete si také zvolit kvalitu přenosu a přizpůsobit poslech technickým parametrům přístroje a rychlosti internetového připojení, uvedla ředitelka Odboru komunikace a vnějších vztahů Zora Karmazín Blümlová. Dosavadní aplikace Český rozhlas bude nadále na Google Play dostupná, ale už se na ni nebudou provádět aktualizace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).