Hlavní navigace

Přístup ke všem pořadům z televize a rádia z jednoho bodu? Přišli s ním Němci

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – K využívání ARD Mediathek v televizoru je třeba přijímač s podporou technologie HbbTV, tedy takzvaného hybridního širokopásmového televizního vysílání.

Doba čtení: 1 minuta

Německá veřejnoprávní televize ARD přepracovala svou mediální knihovnu ARD Mediathek, jejíž bohatý archiv mohou využívat i zájemci z České republiky a Slovenska, kteří jsou patřičně jazykově vybaveni. Uživatel nyní z hlavního kanálu Das Erste může přistupovat nejen ke kompletnímu obsahu ARD, ale i takzvaných třetích stanic, tedy jednotlivých programů pro spolkové země, jako jsou Bavorsko, Sasko, Berlín-Braniborsko, Duryňsko a řada dalších. Uživateli stačí, když po vstupu do ARD Mediathek stiskne žluté tlačítko a vybere si obsah, který ho zajímá. K dispozici je nejen audio, ale také videoobsah.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize vrátila do hybridního vysílání Panoramu, na přání diváků

K využívání ARD Mediathek v televizoru je třeba přijímač s podporou technologie HbbTV, tedy takzvaného hybridního širokopásmového televizního vysílání, které v České republice využívá kromě veřejnoprávní TV například i Óčko. Na jednom místě jsou tak uživatelům k dispozici pořady zpravodajské, dokumentární, sportovní, ale také seriály a případně i filmy. Je možné, že některý obsah nebude možné z archivu přehrát kvůli problémům s licenčními právy. Kromě platformy HbbTV je ARD Mediathek dostupný také majitelům mobilních zařízení s operačním systémem Android nebo iOS a přítomný by měl být i na Android TV.

Našli jste v článku chybu?