Hlavní navigace

Pro Wave vítá Liškovu snahu o změnu zákona o Českém rozhlasu

10. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 6. 2009

Sdružení Pro Wave, které se nedávno zformovalo kvůli podpoře Českého rozhlasu – Rádia Wave, přivítalo aktivitu bývalého ministra školství a současného poslance Parlamentu ČR Ondřeje Lišky (SZ), aby se tato stanice vrátila do analogového éteru minimálně v Praze. Liška by byl nejraději, aby Wave vysílal terestricky ve všech univerzitních městech. K tomuto kroku by měla napomoci změna zákona, kterou exministr navrhuje.

K TÉMATU: Exministr Ondřej Liška prosazuje návrat Rádia Wave do analogu

Doufáme v co nejrychlejší projednání novely zákona, jak jej navrhuje pan Liška uvedl pro DigiZone.cz Robin Čumpelík z hnutí Pro Wave. Stále se domníváme, že ve veřejnoprávním rozhlase alternativní stanice pro mladé s co nejširším dosahem citelně chybí, dodal. Návrh na změnu zákona by měl být podle Pro Wave apelem pro všechny poslance. Apelujeme na všechny poslance, kterým není lhostejná mladá generace, aby zvedli ruku pro návrh Ondřeje Lišky, vyzvali zástupci hnutí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).