Hlavní navigace

Probíhá výluka Klínovce. Nalaďte si DVB-T nebo rozhlas z Německa

20. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 7. 2010

České Radiokomunikace (ČRa) dnes provádí údržbu na jáchymovském vysílači Klínovec, a to v době od osmé do patnácté hodiny. Znamená to, že v inkriminovaný čas budou diváci v této západočeské oblasti jak bez signálu digitální televize tak i rozhlasu. Konkrétně se to týká multiplexu 1 s programy České televize a Českého rozhlasu na 36. kanálu a multiplexu 2 na 66. kanálu.

Digitálně nemohou tedy diváci sledovat ani programy televize Nova, Prima a TV Barrandov. Bez signálu je také analogový rozhlas v pásmu velmi krátkých vln (VKV), konkrétně Český rozhlas Plzeň (studio Karlovy Vary) na frekvenci 103,4 MHz. Lovci signálů tak mohou opět výluku využít pro zjištění, zdali se na uvolněných kmitočtech či kanálech nenachází stanice, kterou běžně nezachytí. V Praze je nyní možné slyšet na frekvenci po ČRo Plzeň německé rádio Energy Berlin a na 36. kanálu je DVB-T multiplex ZDF z vysílače Löbau – Schafberg. Naprosto nerušená je také analogová ČT 1 z Pradědu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).