Hlavní navigace

Problém s časovými zónami u konce, Astrolabe stáhla žalobu

23. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vloni v říjnu se objevila (poněkud) absurdní žaloba společnosti Astrolabe týkající se používání informací o časových zónách (viz „Timezone“ databáze odstavena, důvodem jsou autorská práva …) v podobě existující databáze používané prakticky ve všech operačních systémech. Podle EFF (Electronic Frontier Foundation) je spor u konce a žalující společnost, Astrolabe, se omluvila a stáhla žalobu.

Vloni v říjnu se objevila (poněkud) absurdní žaloba společnosti Astrolabe týkající se používání informací o časových zó­nách (viz „Timezone“ databáze odstavena, důvodem jsou autorská práva …) v podobě existující databáze používané prakticky ve všech operačních systémech. Podle EFF (Electronic Frontier Foundation) je spor u konce a žalující společnost, Astrolabe, se omluvila a stáhla žalobu.

KL22 hlasovani

Omluva je určitým způsobem zajímavá, protože hovoří doslova o tom, že Astrolabe založila žalobu na pochybném chápání práva. A že nyní uznává, že historická fakta nejsou ve vlastnictví nikoho.

Astrolabe's law­suit against Mr. Olson and Mr. Eggert was based on a flawed understanding of the law. We now recognize that historical facts are no one's property and, accordingly, are withdrawing our Complaint. We deeply regret the disruption that our lawsuit caused for the volunteers who maintain the TZ database, and for Internet users.

Zdroj: EFF Wins Protection for Time Zone Database a Astrolabe v. Olson

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.