Hlavní navigace

Proč digitální televizní vysílání?

Jiří Macich ml.

Televizní diváky čekají v blízké budoucnosti velké změny. Skrývají se za slovem digitalizace. Po gramodeskách a videokazetách, které vytlačily z obchodů CD a DVD, došlo i na televizi. Tradiční a desetiletí fungující televizní vysílání bude vypnuté a jeho místo zaujme vysílání digitální. Kdo si nenakoupí novou techniku, uvidí na obrazovce brzy už jen zrnění. Ale proč k tak razantní změně vůbec dochází? Pokračování v dnešním článku Průvodce digitálním vysíláním (1.): Proč digitální televizní…

Televizní diváky čekají v blízké budoucnosti velké změny. Skrývají se za slovem digitalizace. Po gramodeskách a videokazetách, které vytlačily z obchodů CD a DVD, došlo i na televizi. Tradiční a desetiletí fungující televizní vysílání bude vypnuté a jeho místo zaujme vysílání digitální. Kdo si nenakoupí novou techniku, uvidí na obrazovce brzy už jen zrnění. Ale proč k tak razantní změně vůbec dochází? Pokračování v dnešním článku Průvodce digitálním vysíláním (1.): Proč digitální televizní vysílání? na našem sesterském serveru DigiZone.cz.

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2007 15:58
Kutil Tom (neregistrovaný)
Dále závažně se projeví kódování programů/pořadu, což v digitální formě technicky lze udělat bez problémů.
10. 4. 2007 15:30
Alfik (neregistrovaný)
Kdo si nenakoupí novou techniku, uvidí na obrazovce brzy už jen zrnění. a kdo si novou techniku koupí tak čeká na přepnutí mezi programy nepříjemně dlouho a čas od času místo zrnění vidí kostičky prolnuté nějakým obrázkem.