Hlavní navigace

Prodej nejsledovanější bulharské televize majiteli Novy se komplikuje

19. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2010

Bulharský úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal vyšetřovat chování dvou největších národních poskytovatelů kabelové televize, kteří se dostali do sporu s největší bulharskou komerční televizí bTV. Tu za 400 milionů dolarů odkoupil majitel televize Nova, mediální skupina CME. Televize bTV nyní obviňuje kabelové společnosti CableTel a Eurocom z monopolního chování.

K TÉMATU: Majitel Novy kupuje nejsledovanější televizi v Bulharsku: bTV

BRAND

Důvodem sporu je zařazení tematických kanálů bTV Comedy a bTV Cinema do programové nabídky těchto dvou kabelových operátorů. Televize bTV požaduje, aby tyto kanály byly v základní programové nabídce, zároveň ale od obou kabelových společností požaduje poměrně vysoké poplatky za jejich zařazení. Firmy to odmítají.

bTV se proto obrátila na úřad pro ochranu hospodářské soutěže, protože se domnívá, že CableTel a Eurocom vytvořily monopol v oblasti poskytování kabelové televize. Loni v říjnu totiž většinové podíly v obou společnostech odkoupila švédská investiční skupina EQT. Podle serveru Broadbandtvned­ws.com tento spor ohrožuje dokončení prodeje televize bTV mediální skupině CME.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).