Hlavní navigace

Program České televize zřejmě povede Kateřina Fričová

16. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 5. 2007

Generální ředitel České televize Jiří Janeček už zná jméno nového šéfa oddělení programu, zveřejní jej ale až na dalším veřejném zasedání Rady ČT ve středu 6. května. Čtyřčlenná komise složená z Martina Bezoušky, Vlastimila Ježka, Karla Smyczka a Ilji Racka se podle Janečka jednomyslně shodla na jediném kandidátovi. Podle informací serveru DigiZone.cz jím je Kateřina Fričová, generální ředitelka nabídkové stanice Top TV.

Janeček odůvodnil pozdější zveřejnění jména programového ředitele ČT skutečností, že jde o významnou osobu, která si vymínila nejprve hovořit o smluvních podmínkách a také chce své rozhodnutí oznámit svým spolupracovníkům. Fričová nezvedá mobilní telefon, stanice Top TV je ale podle dostupných zpráv na prodej a o jejím převzetí jednají tři vážní zájemci.

Cena Top TV je stanovena na 25 milionů korun a podmínkou obchodu je také převzetí dluhů, které dosahují asi 80 milionů korun, sdělil serveru DigiZone.cz zdroj, který si nepřál být jmenován. Jiří Janeček o novém programovém řediteli ČT nehlasoval, rozhodování čtyřčlenné komise pouze přihlížel. Oficiálně chce Janeček jméno vítěze oznámit nejprve členům televizní rady, kteří ho přiměli vypsat na tuto funkci veřejné výběrové řízení.

Třiapadesátiletá Fričová začínala jako asistentka výroby v Československé televizi, později byla šéfproducentkou zpravodajství. Začátkem devadesátých let se podílela na vzniku televize Nova, kde byla postupně ředitelkou výroby, techniky a vysílání. V letech 1998 až 2000 byla generální ředitelkou televize Prima, v roce 1999 se zúčastnila výběrového řízení na generálního ředitele České televize (zvítězil tehdy Jiří Hodač).

ebf - tip do článku - debata

V roce 2000 opustila televizní byznys a nastoupila jako generální ředitelka do rádií Frekvence 1, Evropa 2 a mediálního zastupitelství Regie Radio Music. Od roku 2005 je generální ředitelkou nabídkové televizní stanice Top TV. Loni neúspěšně žádala o licence pro digitální televize Top TV 2 a Via TV.

Čtěte také: Rozhovor DigiZone.cz s Kateřinou Fričovou

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).