Hlavní navigace

Program Euronews je ve Švýcarsku must carry

30. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2007

Panevropský zpravodajský kanál Euronews získal ve Švýcarsku statut must carry. Operátoři kabelových sítí ho proto musí zařadit povinně do svých sítí, a to do nejnižší programové nabídky. Pro Euronews je Švýcarsko první zemí, kde bude jako must carry šířený, uvedl server Broadbandtvnew­s.com. Kromě 342 tisíc předplatitelů digitální kabelové televize, kde vysílá už dnes, si ho nově bude moci naladit také 2,5 milionu zákazníků v analogových kabelových sítích společnosti Cablecom.

Stanice Euronews vysílá ve švýcarských úředních jazycích, jimiž jsou němčina, francouzština a italština. Kromě toho poskytuje své vysílání i v angličtině, ruštině, španělštině a portugalštině. Právě toho využila německá letecká společnost Lufthansa, která na palubách svých letadel začala nabízet třicetiminutový výběr zpráv Euronews Features. Lufthansa poskytuje tuto službu na linkách se sedadly s individuálními obrazovkami v první a obchodní třídě. Euronews jako video on demand jsou v letadlech k dispozici na 153 mezinárodních letech denně.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).