Hlavní navigace

Program Muzika CS a další se představily českým novinářům

27. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 4. 2010

Kanál Muzika CS, který je jedním z kanálů z rodiny CS TV, na satelitu pouze testoval. Na tiskové konferenci v Praze to dnes zdůraznil Ivan Hronec ze společnosti SPI International. Vysílání však muselo být vzhledem k technické kvalitě dnes v noci přerušeno. Smlouva pro všechny tři kanály je v tuto chvíli uzavřena prozatím pouze s Telefónikou O2 a také s IPTV operátorem RIO Media. Program MuzikaCS bude k dispozici okamžitě všem operátorům, kteří jsou ochotni brát signál z optiky.

Cloud23

Na satelitu se prozatím program neobjeví, protože je zapotřebí některé klipy ještě kvalitativně doladit v laboratoři. Program Muzika CS ještě v tuto chvíli nevysílá na ostro, u operátorů je pouze v testovacím provozu. Kanál bude fungovat pouze na bází pay-tv. Do budoucna je možné, že se objeví reklama jako forma sponzoringu. Business model je ale nyní nastaven jako placená televize. Ivan Hronec ze společnosti SPI International promluvil i k dalším projektům Film Europe.

Do programu Kina CS bychom chtěli zařadit také novější filmy po roce 1989. Dalším důležitým faktorem, který nás odlišuje od CS Filmu, je také skutečnost, že jsme koproducenty filmů, uvedl Hronec. Měly by se zde objevit filmy především ze 70. a 80. lét 20. století a ty budou doplněny o novější snímky. Do budoucna by měly být projekty podpořené také novými platformami, např. interaktivitou. Na Muzice CS by se měl objevovat socialistický popík i alternativněj­ší scéna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).