Hlavní navigace

Programatická reklama míří na deset milionů českých obrazovek

22. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: R2B2
Nově představená platforma Multiscreen propojuje více než deset milionů obrazovek z České republiky a umožňuje společně s uživateli internetu oslovit i dva miliony televizních diváků.

Platforma R2B2 Multiscreen by měla být odpovědí na poptávku po univerzálním způsobu inzerce v digitální éře, ve které podle studie společnosti Google probíhá už devadesát procent mediální konzumace přes obrazovky. Významní vydavatelé a televizní stanice vytvářejí spolu s námi jednotný reklamní ekosystém. Aktuálně se ve velké míře věnujeme i standardizacím, což sice znamená delší počáteční fázi, ale v budoucnu se tato investice vrátí v podobě vysokého komfortu pro zadavatele, vysvětluje František Bauma, vedoucí vývoje produktu R2B2.

PSALI JSME: R2B2 vyvinulo další programatické reklamní formáty pro televizi

Systém využívá aukčního modelu, čímž zajišťuje optimální a rovnocenné podmínky pro nákup reklamního prostoru. Technologie vznikla ve spolupráci předních inovátorů a je navržena tak, aby přinášela úspory na procesní a obchodní rovině a k tomu dávala prostor pro nové kreativní koncepty reklamních kampaní. Tyto reklamy jsou na televizní obrazovce něco zcela nového a výsledky ukazují, že skvěle získávají diváckou pozornost. Díky standardu HbbTV, na kterém jsou založeny, dokážeme do televize dostat interaktivitu, měření a další výhody, popisuje Lukáš Hnilička, CEO společnosti Hybrid, která zajišťuje televizní součást systému.

K TÉMATU: České Radiokomunikace zhodnotily první tři roky hybridní televize

R2B2 Multiscreen je dostupné skrze nákupní platformu Adform, kterou už pro nákup reklamy na všech typech obrazovek využívají zadavatelé jako KKCG, Vodafone, Hornbach, Česká spořitelna, KFC nebo portál Jobs.cz. Pomocí jedné platformy si klienti nastaví kampaň a nakoupí reklamní prostor na několika zařízeních současně, ať už ve formě banneru, nativní reklamy, videa, brandingu nebo interaktivního formátu v televizi. Díky cross-device řešení má klient pořád přehled o zásahu, může kontrolovat celkový capping, tedy frekvence a počet zobrazení na uživatele, a jejich výdej přizpůsobovat konkrétnímu uživateli. Pro úspěch multiscreenových kampaní je důležité, aby zadavatelé a kreativní agentury reflektovali nové možnosti již v začátcích, při plánování konceptu a strategie kampaní, doporučuje Zuzana Neupauerová, manažerka společnosti Adform.

Cloud23

K TÉMATU: R2B2 a společnost Hybrid představují nový formát programatické reklamy

Hlavním úspěchem platformy je spolupráce mezi médii a technologickými partnery. Je to poprvé, kdy v České republice vznikla inzertní síť s tak velkým zásahem a takovým spektrem možností. Předpokládáme, že penetrace připojených obrazovek nadále poroste. Naprostá většina nových modelů televizí je vybaveno funkcí HbbTV a telefon, tablet nebo počítač připojený k internetu je dnes prakticky samozřejmostí. Brzy nás neminou ani obrazovky v dopravních prostředcích, v nákupních centrech a nebo třeba v hodinkách, odhaduje budoucnost Martin Čelikovský ze společnosti R2B2.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).