Hlavní navigace

Projekt na generálního ředitele České televize zveřejnil i Tomáš Kouřim

29. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
29. 8. 2011

PROJEKT UVNITŘ Tomáš Kouřim, který v současné době působí v jednom z klíčových orgánů největší české technické univerzity – ČVUT – poskytl redakci serveru DigiZone.cz svůj kandidátský projekt na generálního ředitele České televize. Se zveřejněním čtrnáctistránkového projektu na našem webu souhlasil. Kouřim má také mimo jiné zkušenosti jako vedoucí sekce International Students Club při ČVUT.

DOKUMENT: Kandidátský projekt Tomáše Kouřima na generálního ředitele ČT (PDF, 781 kB)

Kouřim ve svém projektu uvádí, že již od útlého věku se snažil aktivně zúčastnit veřejného života. Podle svých slov přecházel postupně od manuální činnosti k duševním schopnostem. Věnoval se zejména matematice, fyzice a cizím jazykům, z nichž ovládá angličtinu, němčinu a španělštinu. Další kapitola jeho projektu je pak v podstatě motivačním dopisem, kde uvádí, proč se přihlásil do kandidatury na generálního ředitele České televize.

ČTĚTE TAKÉ: Fero Fenič: pozměnil bych program ČT 4 a vrátil pořad typu Česká soda

Prvním z důležitých bodů by měla být schopnost veřejnoprávní televize vymezit se vůči konkurenci. Divákům by měla nabízet alternativu. Stejně jako bývalý šéf Novy Petr Dvořák kritizuje hlavní zpravodajskou relaci Události, kterou bere jako umírněnou verzi Televizních novin. Na ČT by měly být podle Kouřima takové pořady, které by se na komerčních TV prosazovaly jen stěží. Za katastrofickou považuje i současnou organizační strukturu veřejnoprávní televize. jednotlivé kanály si podle něho spíše konkurují, než aby využívaly synergického efektu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Petr Dvořák zveřejnil kandidátský projekt na ředitele České televize

O České televizi, stejně jako asi o každé instituci čerpající erární peníze, můžeme říct, že hospodaří všelijak, jen ne úsporně. V době škrtání téměř všeho bude potřeba i v ČT v budoucnu najít další finanční prostředky. Vzhledem ke statutu České televize a navíc čerstvému částečnému zákazu reklamy se bude toto hledání muset zaměřit spíše než na stránku příjmů na výdaje. Současný stav zaměstnanců odpovídá době někdy před 10 lety, konstatuje Kouřim.

K TÉMATU: Chudárek chce společného šéfa pro ČT 1 a ČT 2, a také pro ČT 24 a ČT 4

KL24

Celou jednu kapitolu věnuje jeden z kandidátů na post generálního ředitele České televize také koncepci jednotlivých stanic, tedy ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT 4. Jednička by měla podle něho přinášet vyrovnanou nabídku, která dokáže oslovit široké spektrum diváků. Není možné ovšem tohoto cíle dosáhnout se současnými průměrnými pořady. Myšlenka současné Dvojky je dobrá a je třeba na ni stavět. Kouřim ji vytknul pouze některé původní pořady pochybné kvality, příklady ovšem neuvedl. ČT 24 by měla nabídnout něco navíc, aby mohla konkurovat internetu. Na Čtyřce by pak neměly chybět kvalitní sportovní utkání a naopak i specializace na méně významné sporty.

Tomáš Kouřim je také držitelem tohoto unikátního českého rekordu, který stvrdila listinou pelhřimovská Agentura Dobrý den.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).