Hlavní navigace

Propouštění v Polské televizi může zbrzdit digitalizaci

8. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 7. 2009

177 pracovníků, kteří opustili dobrovolně polskou veřejnoprávní televizi (TVP), a následné hromadné propouštění může dostat toto médium také do vážných problémů spojených s procesem digitalizace. Jak informoval server Wirtualnemedia.pl s odvoláním na jednoho ze členů dozorčí rady TVP Andrzeje Zarebskiho, personální turbulence komplikuje tento proces u tamních médií.

Propouštění jistě nebude mít na proces pozitivní vliv, a to zvláště v době, když už je digitalizace v běhu, uvedl Zarebski. Zároveň však konstatoval, že je rád, že je vyřešeno, kdo bude provozovatelem prvního multiplexu. Jde nejen o osobní turbulenci, ale také turbulenci okolo budoucího financování média. Jde o velmi složitý proces plánování financování veřejnoprávního média, dodal. Připomeňme, že polská vláda nedávno schválila zrušení koncesionářských poplatků.

ebf - tip do článku - debata

Polská televize navíc plánuje dlouhodobě vlastní satelitní platformu, kterou by mohli diváci sledovat pomocí abonentských karet v oblastech, kde nebude kvalitní pokrytí digitálním signál. Tento krok může být ohrožen podle Zarebskeho také kvůli propouštění. Mnoho zaměstnanců totiž na přípravě této platformy pracuje a reálně jim hrozí odvolání. Pokud dojde ke změnám ve vedení, nikdo neví, co s těmito plány bude, sdělil smutně člen rady polské televize.

ČTĚTE TAKÉ: Polský rozhlas dnes umlkl, je ve vážné finanční situaci

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).