Hlavní navigace

Propouštění v Polské televizi může zbrzdit digitalizaci

8. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 7. 2009

177 pracovníků, kteří opustili dobrovolně polskou veřejnoprávní televizi (TVP), a následné hromadné propouštění může dostat toto médium také do vážných problémů spojených s procesem digitalizace. Jak informoval server Wirtualnemedia.pl s odvoláním na jednoho ze členů dozorčí rady TVP Andrzeje Zarebskiho, personální turbulence komplikuje tento proces u tamních médií.

Propouštění jistě nebude mít na proces pozitivní vliv, a to zvláště v době, když už je digitalizace v běhu, uvedl Zarebski. Zároveň však konstatoval, že je rád, že je vyřešeno, kdo bude provozovatelem prvního multiplexu. Jde nejen o osobní turbulenci, ale také turbulenci okolo budoucího financování média. Jde o velmi složitý proces plánování financování veřejnoprávního média, dodal. Připomeňme, že polská vláda nedávno schválila zrušení koncesionářských poplatků.

Polská televize navíc plánuje dlouhodobě vlastní satelitní platformu, kterou by mohli diváci sledovat pomocí abonentských karet v oblastech, kde nebude kvalitní pokrytí digitálním signál. Tento krok může být ohrožen podle Zarebskeho také kvůli propouštění. Mnoho zaměstnanců totiž na přípravě této platformy pracuje a reálně jim hrozí odvolání. Pokud dojde ke změnám ve vedení, nikdo neví, co s těmito plány bude, sdělil smutně člen rady polské televize.

ČTĚTE TAKÉ: Polský rozhlas dnes umlkl, je ve vážné finanční situaci

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.