Hlavní navigace

ProSiebenSat.1 od­kóduje během Velikonoc na satelitu Astra své HD kanály

2. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Signál všech programů, tedy ProSieben HD, Sat.1 HD, kabel eins HD, Sixx HD a ProSieben Maxx HD pokrývá bez problémů území České republiky i Slovenska.

HD verze německých kanálů mediální skupiny ProSiebenSat.1 bude možné sledovat během velikonočních svátků na satelitu Astra (pozice 19,2 stupně východně) v nekódované podobě. Akce bude platit konkrétně od pátku 18. do úterý 22. dubna a dotkne se stanic ProSieben HD, Sat.1 HD, kabel eins HD, Sixx HD a ProSieben MAXX HD. Kanálu ProSieben Fun HD, jež je součástí nabídky placené televize Sky Deutschland, se tato promo akce nedotkne. Výše zmiňované stanice jsou běžně součástí kódované služby HD+, za níž stojí operátor SES.

ČTĚTE TAKÉ: Nekódovaná verze dámského kanálu TLC od Discovery testuje na satelitu Astra

cif-tip-téma-foto

Odkódování kanálů se v Německu týká také dalších placených služeb, tedy nabídek kabelovýchIPTV operátorů, to ale pro naše čtenáře není zajímavá informace. Atraktivní je právě fakt, že programy budou dostupné volně i na družici Astra, která je bez problémů přijímatelna jak na území České republiky, tak i Slovenska. A na které filmy se mohou zájemci v HD rozlišení těšit? Půjde například o Hunger Games, Conana, Piráty z Karibiku: Na vlnách podivna, Terminator 3: Vzpoura strojů, Terminator: Selvation nebo 10 000 př. n. l.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11464/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.