Hlavní navigace

ProSiebenSat.1 spus­tila na satelitu Astra Videocentrum, pro Česko je ale „zamknuté“

29. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Videotéku kanálů ProSieben, Sat.1 a kabel eins je možné využívat pouze na území Německa, Rakouska a Švýcarska, jejich satelitní signál je ale dostupný paradoxně v celé Evropě.

Společnost ProSiebenSat.1, jeden z největších mediálních domů u našich západních sousedů, dnes zprovoznila svůj archiv pořadů s názvem Videocenter. V nové sekci hybridního vysílání HbbTV, která je dostupné prostřednictvím satelitu Astra i v České republice a na Slovensku, si mohou zájemci pustit více než šedesátku formátů stanic ProSieben, Sat.1 a kabel eins. K dispozici je více než 10 tisíc videí. Do videotéky je sice možné z našeho území vstoupit, ale už ji není možné využívat. Objeví se informace, že služba není v dané zemi dostupná.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hybridní vysílání HbbTV od UPC by mohlo nabídnout v budoucnu další funkce

Spuštění služby ProSiebenSat.1 Videocenter je možné chápat jako další milník ve vývoji hybridního vysílání u našich západních sousedů. Tento mediální dům byl vůbec prvním komerčním subjektem, který tuto platformu uvedl na podzim roku 2011 do provozu. V současné době nabízí prostřednictvím svého HbbTV rozhraní přístup k vylepšenému programovému průvodci včetně tzv. highlights, HD teletext, grafickou předpověď počasí, aplikace k jednotlivým pořadům, hry a další. Tyto služby je možné využívat i v České republice a na Slovensku.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Rakouská ORF spustila pilotní provoz hybridního vysílání HbbTV

K přístupu k funkcím hybridního vysílání HbbTV potřebuje zájemce televizor, případně set-top-box s podporou tohoto standardu a připojení zařízení k internetu. V České republice je průkopníkem této technologie veřejnoprávní televize, která chce v letošním roce nabídnout na této platformě i videoarchiv iVysílání, v rámci své sítě nabízí vlastní aplikace i společnost UPC Česká republika. Jejich vývojem byla pověřena firma SAT Plus, která pro operátora vyrábí i některé pořady, například UPC Express a také obsah kanálu HD+.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).