Hlavní navigace

Prostor po Lunchtime.cz chce obsadit Lístek.cz, nová služba pro meníčka

22. 12. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nová služba bude rozšiřovat nabídku rezervačního systému Restu. Cílí především na regiony, odkud se právě Lunchtime po letech stahuje.

Lunchtime nezbylo na českém webu nic. Indické Zomato kompletně překopalo celý systém a asimilovalo kdysi úspěšný meníčkový server do svých barev a jeho technologii nabízí teď v dalších zemích, kde působí. Zároveň opustilo tuzemské restaurace v regionech a chce se soustředit jenom na Prahu, Brno a Bratislavu. 

Mimopražské a mimobrněnské restaurace postupně dojedou své smlouvy u Lunchtime a pro Zomato nejsou dále zajímavé. Náhradu jim chce nabídnout Listek.cz. “Myslíme si, že je tu prostor, který bychom mohli zaplnit,” tvrdí Dušan Vojtek, který pod logem Restu.cz novou službu připravuje

“Bude to klasický meníčkový server, do kterého chceme zapojit restaurace ze všech českých měst,” vysvětluje Vojtek s tím, že by velmi brzy měly přibýt jídelní lístky i s fotografiemi jednotlivých nabídek. Uživatelé by měli mít možnost jídla hodnotit a komentovat a tato možnost by měla přibýt postupně i k jídlům v denní nabídce. 

“Naši uživatelé jsou lidé z kanceláří, kteří chodí dost často ve větších skupinách, a tak chceme přidat i jednoduché hlasování u každé restaurace,” dodává Vojtek. Podobně jako třeba u Zomata budou moci uživatelé tvořit vlastní obsah. To by mělo ale přijít až v další fázi projektu. 

Miton – Restu – Lístek

Lístek.cz startuje ještě před koncem roku a bude těžit především z databáze mateřské služby Restu, díky které získá první obsah na své stránky. Do konce roku by se na webu měly objevit první restaurace z Prahy a Teplic a od ledna by se měla rozjet větší kampaň.

cif - debata 2

Lístek je dalším rozšířením služeb Restu.cz. Služba se už propojila s největším informačním systémem pro restaurace Septim a během léta začala poskytovat restauracím i jednoduché internetové stránky. Všechny informace, které restauratéři na své weby zadají, se ukládají rovnou i do databáze Restu a teď se budou zobrazovat i na Lístku. 

Restu momentálně konkuruje především Bookio, které mělo stejné rodiče jako Lunchtime, ale Indové ho v létě nekoupili. Rezervační server tak běží stále pod logem slovenských Creative Web.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).