Hlavní navigace

Provozovatel Digi TV investuje do přechodu na novou službu stovky milionů

1. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Technický chod Nové Digi bude zajišťovat Slovak Telekom, který Digi TV provozuje u našich východních sousedů. S operátorem chce spolupracovat i v oblasti nákupu sportovních práv.

Částku ve výší tři sta milionů korun plánuje společnost Digi Czech Republic investovat v souvislosti s přechodem z původní verze satelitní služby Digi TV na její novou podobu. O částce dnes promluvila sama firma, a to ve chvíli, kdy začíná takzvanou Novou Digi nabízet. Digi Czech Republic, která nově patří do portfolia skupiny Lama Energy, chce měsíčně převést z původní verze služby patnáct tisíc klientů. Do částky tři sta milionů korun operátor započítal nový hardware, jeho instalace zákazníkům (výměna set top boxu je zdarma) a další aktivity.

BRANDstorming tip2

K TÉMATU: O technický chod Nové Digi CZ se postará Slovak Telekom, freeSAT je ze hry

A proč si operátor myslí, že má šanci konkurovat již zaběhnutým konkurenčním službám? Jsme přesvědčeni, že při srovnání programové nabídky a ceny s konkurencí máme nejvýhodnější nabídku na českém trhu placené televize, a to nejen pro sportovní fanoušky, konstatoval Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti Digi Czech Republic, která Digi TV v České republice provozuje. Hladký přechod na Novou Digi má zajistit více než sta interních techniků a posil, které poskytnou smluvní partneři. Technik zároveň seznámí zákazníky s ovládáním nových set-top boxů a CA Modulů, vymění LNB konvertor, provede kontrolu celého satelitního systému a nabídne případnou výměnu poškozených součástí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).