Hlavní navigace

Provozovatel freeSATu nevylučuje, že se službou Horizon expanduje i do Česka

25. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Co se týká rozšiřování nabídky o některé české nebo slovenské programy, zástupci firmy nechtěli být v tomto směru konkrétní. Nové stanice se prý ale v nabídce operátora objeví.

Společnost UPC DTH, provozovatel satelitní televize freeSAT, připravuje expanzi video on demand služby Horizon, která je v současné době dostupná na některých trzích v západní Evropě, do dalších zemí. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci firmy. Horizon přináší mimo jiné přístup do archivu televizních stanic a řadu interaktivních prvků, zároveň umožňuje například propojení přijímače a set-top-boxu s chytrými zařízeními, jako jsou například mobilní telefony nebo tabletu. Nedávno UPC oznámilo prostřednictvím své polské pobočky expanzi na tento trh, kde působí firma v oblasti kabelové televize.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Pět nových stanic a deset audio streamů ode dneška v nabídce služby freeSAT

Nejsme tu, abychom oznámili expanzi této služby. Plány pochopitelně jsou a je v našem zájmu tuto službu rozšířit. Vyhodnocujeme, do kterých zemí bychom expandovali. O případné expanzi budeme pochopitelně případně informovat, reagoval na přímý dotaz redakce DigiZone.cz, kdy by se tato služba mohla objevit i na dalších trzích, regionální ředitel pro obchod a business UPC DTH Zoltan Pinkola. Nemůžeme říct, na čem pracujeme, ale můžu ujistit naše zákazníky, že se určitě mají, na co těšit, dodal Pinkola.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Většina nových stanic ve freeSATu nebude vysílat v češtině

Co se týká přidávání televizních stanic do nabídky freeSATu, zástupci společnosti pochopitelně nechtěli být konkrétní. Snažíme se využívat synergie, že jsme na více trzích, ale přidáváme pochopitelně i lokální programy, uvedl ředitel UPC DTH Operations pro český a slovenský trh Jiří Kraval. Z pohledu produktů jsme připravili takové portfolio produktů, aby si dokázal vybrat opravdu každý. Jednáme pochopitelně i o lokálních programech a určitě nechceme nabízet jen nádnárodní kanály. Bez toho, aniž bych říkal, které programy to budou, zákazníci určitě s rozšířením nabídky o lokální obsah mohou počítat, uvedl Kraval.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.