Hlavní navigace

Provozovatel multiplexu 4 už stanovil termín, kdy ukončí v Praze vysílání na kanálu 64

7. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Informace o nutnosti přeladit ze stávajícího kanálu 64 na nový kanál 42 se objevila ve vysílání televize Pohoda, za níž stejně jako za multiplexem 4 stojí podnikatel Radim Pařízek.

Přesně za tři týdny, tedy 28. října, ukončí provozovatel multiplexu 4, společnosti Digital Broadcasting, vysílání této sítě na doposud používaném kanálu 64 a signál na území hlavního města bude šířit pouze na kanálu 42. Vyplývá to z červené informační lišty, kterou do svého programu zařadila TV Pohoda. Její text je následující: Vážení diváci, vysílání na kanále 64 bude dne 28.10.2012 ukončeno. Vás program si, prosím, nalaďte již nyní na kanále 42!

TV Pohoda zařadila v Praze do svého vysílání informační lištu (vysílá se pouze na kanálu 64)), která diváky žádá o přeladění na kanál 42.
Autor: repro foto TV Pohoda

TV Pohoda zařadila v Praze do svého vysílání informační lištu (vysílá se pouze na kanálu 64)), která diváky žádá o přeladění na kanál 42.

K TÉMATU: Multiplex 4 se mění k nepoznání. Síť budujeme profesionálně, tvrdí její provozovatel

Potvrdila se informace, kterou server DigiZone.cz přinesl již v pátek. Tehdy ředitel vnějších vztahů Digital Broadcasting Martin Roztočil uvedl: Původní vysílače by měly jet na starých kmitočtech přibližně tři týdny. Pochopitelně je možné, že se plán změní, ale představa je taková, že určitou dobu to takto ponecháme. Na kanálu 42 už v tuto chvíli funguje pražský vysílač Ládví, na původním kanálu 64 budou až do 28. října pracovat lokality Novodvorská a Olšanská.

MM AI t


Digital Broadcasting

Pokrytí pražského vysílače Ládví na kanálu 42.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 už zahájil vysílání z pražského vysílače Ládví na novém kanálu 42

Není vyloučeno ani to, že operátor ještě provede některé úpravy na stávající infrastruktuře multiplexu 4. Musíme si říci, co uděláme s Olšanskou, v jakém rozsahu ji budeme rozšiřovat, případně upravovat, konstatoval Roztočil. Je pravděpodobné, že operátor také úplně opustí doposud užívaný vysílač Velké Popovice – Bartošky z důvodu jeho nadbytečnosti. Prahu totiž už nyní pokrývají tři lokality, a to již jmenované Ládví, Novodvorská a Olšanská.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).