Hlavní navigace

Provozovatel multiplexu B plánuje expanzi do dalších lokalit

5. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

5. 1. 2008

Společnost Czech Digital Group (CDG) získala koncem prosince od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) povolení šířit svůj experimentální multiplex B ve stávající podobě do konce ledna. Co s ním však bude, až tato lhůta uplyne? O tom pohovořil předseda představenstva společnosti CDG Leoš Pohl pro server Parabola. Ve spolupráci s potenciálními klienty budeme žádat o vydání registrace převzatého vysílání na digitálních vysílačích na dobu nezbytně nutnou. Zatím nepředpokládáme, že by mělo dojít k rozšíření naší stávající programové nabídky. Nelze však vyloučit její zúžení, konstatoval Pohl.

Firma již neuvažuje o žádných dalších testech, jako tomu bylo v minulosti u Galaxie sport nebo televize Nova. Nyní se chce soustředit na spuštění multiplexu 3, a to jakmile bude schválen Technický plán přechodu (TPP). Leoš Pohl také prozradil, že v současné době již probíhají jednání s budoucími vysílateli. Říkat cokoliv konkrétního je spíše předpokladem. Zájem však vyjádřili někteří provozovatelé sdružení v ADT, řekl předseda představenstva CDG.

cif-tip-téma-foto

Leoš Pohl hovořil i o expanzi do dalších regionů. Po Praze by se měl multiplex rozšířit do Brna a Ostravy. Čtenáře DigiZone také často zajímá, kdy bude sít společnosti CDG dostupná také na Ústecku a Domažlicku. Naši klienti zatím neuvažují o zahájení vysílání na Domažlicku. Považují vykrytí satelitním vysíláním za dočasně dostačující. V případě Ústí se jedná spíše o řešení ekonomického rozměru případné možnosti a další kmitočtové souvislosti, dodal Pohl pro Parabolu.

Výstavba nových vysílačů CDG mimo Prahu začne, jakmile budou vyjádřena stanoviska provozovatelů analogového vysílání. Rok 2008 bude pro společnost kritický v místech, kde bude nutno podle TPP zahájit vysílání. Stavba a zprovoznění se pohybuje v řádů měsíců v závislosti na připravenosti lokality, řekl Pohl a dodal, že parametrem jejich sítě bude pokrytí kolem 90 – 95 %.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.