Hlavní navigace

Provozovatel televize Metropol dluží 235 milionů, firma doporučuje vyhlásit úpadek

5. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatelství Mladá fronta už minulý měsíc potvrdilo, že obnovilo výrobu pořadů televize Metropol, insolvenční řízení ale zároveň ukázalo, že tuto televizi nevlastní.

Celková dlužná částka za neplnění obchodních vztahů a neplacení úvěrů dosáhla pro společnost Metropol TV výše 235 milionů korun. Informovala o tom agentura ČTK. Metropol je v tuto chvíli oficiálně provozovatelem stejnojmenné televize, donedávna stála také za celoplošnou stanicí Pětka, která však již před dvěma měsíci ukončila vysílání. Podle Obchodního rejstříku stojí za firmou Metropol TV, spol. s r.o. podnikatel Jan Mrázek. Ten už před časem přestěhoval sídlo firmy z Prahy do Českých Budějovic. Dluh společnosti výrazně převyšuje její majetek a pohledávky. Problémy se začaly nabalovat ve chvíli, kdy policie zabavila majetek miliardáři Luboši Měkotovi.

MMF24

K TÉMATU: Insolvenční řízení proti TV Metropol odhalilo, že jejím vlastníkem není Mladá fronta

Insolvenční řízení s firmou odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televizí údajně dluží 176.000 Kč za služby a dalších 307.000 Kč na nájemném ve Francouzské ulici,připomněla ČTK a dodala: Dalším věřitelem je například společnost Era Star, jež za úklidové služby požaduje 103.000 Kč. Firma požádala o možnost připojit se k již zahájenému insolvenčnímu řízení a navrhuje vyhlásit úpadek. O televizi Metropol projevilo zájem vydavatelství Mladá fronta (MF), které už podle dřívějšího vyjádření potvrdilo, že obnovilo výrobu pořadů a přebralo část původního týmu. Pokud by MF do společnosti Metropol vstoupila, musela by ale její pohledávky vypořádat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).