Hlavní navigace

Provozovatel televize Relax obrátil, k původnímu názvu Pohoda se už nevrátí

22. 9. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Po zhruba ročním testovacím režimu užívání přechodného názvu Relax-Pohoda vedení televize konstatovalo, že se vize o budoucím striktním užívání názvu televize Pohoda nepotvrdila.

Televize Relax už se nevrátí ke svému původnímu názvu TV Pohoda. Rozhodl o tom management stanice s tím, že během původního transformačního procesu, kdy kanál používal označení Relax-Pohoda, se tento krok ukázal v podstatě zbytečným. Poprvé se s Pohodou mohli diváci na svých obrazovkách setkat v průběhu roku 2012, kdy byla zařazena do multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, jehož provozovatelem je stejně jako u této televize ostravský podnikatel Radim Pařízek. Od 1. října 2013 používá TV Pohoda označení Relax a prošla významnou proměnou. Přibyla k ní další televize Rebel.

Televize Pohoda - Relax se od konce minulého týdne opět identifikuje jako Relax
Autor: repro foto Relax

Televize Relax-Pohoda se od konce minulého týdne opět identifikuje jako Relax

K TÉMATU: Televize Relax se vrátí k původnímu názvu Pohoda, od 1. října se přejmenuje

Po zhruba ročním testovacím režimu užívání přechodného názvu Relax-Pohoda jsme byli nuceni konstatovat, že se naše vize o budoucím striktním užívání názvu televize Pohoda nepotvrdila. A to i přes to, že se jedná o běžně užívaný český termín, na který jsme spoléhali i s ohledem na nejpočetněji zastoupenou cílovou skupinu našich diváků. Ta se běžně pohybujeme mezi sociální skupinou C a D. Tudíž mezi skupinami obyvatel, které běžně užívají spíše češtinu, zdůvodnila pro náš web Martina Vacková, která má na starosti komunikaci s médii a marketing tematické televize Radima Pařízka.

BRANDstorming tip2

Moderátorka Rádia Čas Petra Češková je nově také tváří televize Pohoda.
Autor: Facebook TV Pohoda

Televize se původně identifikovala jako TV Pohoda, později prošla rebrandingem a získala označení Relax. U toho už oproti původním plánům zůstala.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Relax se může vrátit k označení Pohoda až v červenci příštího roku

Změnu označení televize Pohoda, nyní Relax, už provázely zmatky v minulosti. Pařízek původně počítal, že označení Pohoda bude tato stanice používat už od loňských Vánoc. Jeho plány však tehdy zkřížila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která změnu odsouhlasila, nicméně v rozhodnutí konstatovala, že do června letošního roku bude provozovatel používat dočasné označení Relax-Pohoda. U většiny našich diváků v průběhu roku 2015 nadmíru zdomácněl název televize Relax, a proto nebyl důvod měnit název na zamýšlenou Pohodu, doplnila Vacková. Od původního označení TV Pohoda vedení televize upustilo po diváckém průzkumu prostřednictvím řady komunikačních kanálů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).