Hlavní navigace

Provozovatel televize Relax obrátil, k původnímu názvu Pohoda se už nevrátí

Lukáš Polák

Po zhruba ročním testovacím režimu užívání přechodného názvu Relax-Pohoda vedení televize konstatovalo, že se vize o budoucím striktním užívání názvu televize Pohoda nepotvrdila.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Televize Relax už se nevrátí ke svému původnímu názvu TV Pohoda. Rozhodl o tom management stanice s tím, že během původního transformačního procesu, kdy kanál používal označení Relax-Pohoda, se tento krok ukázal v podstatě zbytečným. Poprvé se s Pohodou mohli diváci na svých obrazovkách setkat v průběhu roku 2012, kdy byla zařazena do multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, jehož provozovatelem je stejně jako u této televize ostravský podnikatel Radim Pařízek. Od 1. října 2013 používá TV Pohoda označení Relax a prošla významnou proměnou. Přibyla k ní další televize Rebel.

Televize Pohoda - Relax se od konce minulého týdne opět identifikuje jako Relax
Autor: repro foto Relax

Televize Relax-Pohoda se od konce minulého týdne opět identifikuje jako Relax

K TÉMATU: Televize Relax se vrátí k původnímu názvu Pohoda, od 1. října se přejmenuje

Po zhruba ročním testovacím režimu užívání přechodného názvu Relax-Pohoda jsme byli nuceni konstatovat, že se naše vize o budoucím striktním užívání názvu televize Pohoda nepotvrdila. A to i přes to, že se jedná o běžně užívaný český termín, na který jsme spoléhali i s ohledem na nejpočetněji zastoupenou cílovou skupinu našich diváků. Ta se běžně pohybujeme mezi sociální skupinou C a D. Tudíž mezi skupinami obyvatel, které běžně užívají spíše češtinu, zdůvodnila pro náš web Martina Vacková, která má na starosti komunikaci s médii a marketing tematické televize Radima Pařízka.

MIF20 tip obecny

Moderátorka Rádia Čas Petra Češková je nově také tváří televize Pohoda.
Autor: Facebook TV Pohoda

Televize se původně identifikovala jako TV Pohoda, později prošla rebrandingem a získala označení Relax. U toho už oproti původním plánům zůstala.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Relax se může vrátit k označení Pohoda až v červenci příštího roku

Změnu označení televize Pohoda, nyní Relax, už provázely zmatky v minulosti. Pařízek původně počítal, že označení Pohoda bude tato stanice používat už od loňských Vánoc. Jeho plány však tehdy zkřížila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která změnu odsouhlasila, nicméně v rozhodnutí konstatovala, že do června letošního roku bude provozovatel používat dočasné označení Relax-Pohoda. U většiny našich diváků v průběhu roku 2015 nadmíru zdomácněl název televize Relax, a proto nebyl důvod měnit název na zamýšlenou Pohodu, doplnila Vacková. Od původního označení TV Pohoda vedení televize upustilo po diváckém průzkumu prostřednictvím řady komunikačních kanálů.