Hlavní navigace

Provozovatelé polské satelitní platformy dodají divákům HDTV přijímače

27. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 2. 2007

Polská mediální skupina ITI, které v zemi provozuje placené satelitní vysílání pod značkou ‚n‘, uzavřela smlouvu na dodávku set-top-boxů připravených na vysoké rozlišení (HD). ITI koupí přijímače od firmy Advanced Digital Broadcast (ADB), která pracuje v oblasti digitálních televizních systémů a řešení pro interaktivní televizi. Uvedl to server Digital Media Europe.

Lupa tip MF temata2

Satelitní platformu ‚n‘ si mohou polští diváci předplácet od října minulého roku. Nabídka čítá přes 200 digitálních programů a její součástí je i HD obsah. Společnost ADB se skupinou ITI uzavřela už dříve výhradní technologické partnerství a dodávka set-top-boxů pro HDTV spadá do jeho rámce.

Digitální přijímače dodávané polským předplatitelům budou obsahovat také software domácí multimediální platformy (MHP), jehož součástí bude i aplikace videa na vyžádání. Set-top-box bude dodávaný také ve variantě s pevným diskem a službou osobního videorekordéru (PVR). Diváci tak získají možnost nahrávat si televizní vysílání bez ztráty kvality.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.