Hlavní navigace

Průšvih v polské televizi TVP, do éteru šla sprostá slova

10. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 6. 2009

Do nepříjemné situace vůči svým divákům se v noci z neděle na pondělí dostala polská veřejnoprávní televize TVP. Jak upozornil server Wirtualnemedi­a.pl, ve vysílání zpravodajského programu TVP Info, obdoba našeho kanálu ČT 24, se objevilo něco, co diváci vidět neměli. Došlo totiž k záměně materiálu, který měl jít do vysílání a toho, jenž měl zůstat pouze ve studiu a neopustit jeho prostory.

Stanice TVP Info vysílala v pondělí ve 2:45 v noci pořad Antysalon Ziemkiewicza, když program musela přerušit tisková konference Państwowej Komisji Wyborczej, která měla oznámit výsledky eurovoleb. Ve studiu pak byli připraveni aktéři, kteří měli o problému diskutovat – Stanisław Janecki, Zuzanna Dąbrowska a Łukasz Warzecha. Ti si v domnění, že nejde jejich dialog do vysílání, dovolili upustit několik nevhodných slov. Veřejnoprávní Telewizja Polska se později za nevhodné chování hostů omluvila prostřednictvím tiskové zprávy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.