Hlavní navigace

Průzkum: Placená mobilní televize DVB-H má namále, nikdo ji nechce

15. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 10. 2008

Mobilní operátoři v Evropě i na celém světě budou muset přehodnotit svoje plány s placenou mobilní digitální televizí ve formátu DVB-H. Podle nejnovějších studií společností Juniper Reserach a StrategyEye se očekávání uživatelů mobilních telefonů změnilo, především pak v souvislosti se zaváděním mobilních telefonů, které dokáží přijímat digitální televizi ve formátu DVB-T zdarma.

Podle Juniper Research, kterou cituje server Digimedia.sk, bude sice do roku 2013 televizi přes mobilní telefon sledovat na 330 milionů diváků, ale pouze 14 procent z nich bude ochtono za tuto službu platit. Juniper také výrazně zredukoval předpověď ohledně objemu trhu s placenou mobilní televizí DVB-H. Za pět let by měl celosvětový trh dosáhnout objemu 2,7 miliardy dolarů ročně. V oblasti placených služeb zůstane prostor spíše na video na vyžádání než placenou streamovanou televizi.

Marketing Meeting balicek

StrategyEye ve svém prognóze tvrdí, že se mobilní televize nestane běžnou součástí vybavení mobilních telefonů, a to nejméně v následujících pěti letech. Podle společnosti je sice patrný určitý nárůst zájmu o tento typ příjmu televize v Evropě i Asii, další rozvoj ale zpomalí nejednotnost vysílacích standardů. Zatímco v Evropě se prosazuje DVB-H a DVB-T, v Asii zvítězil formát DMB.

Další nevýhodou je výrazný nedostatek mobilních telefonů s možností příjmu digitální televize a malý výběr typů těchto přijímačů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).