Hlavní navigace

Průzkum: Události ČT jsou nejdůvěryhodnější hlavní zpravodajskou relací v Česku

7. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Současnou podobu hlavních zpráv České televize hodnotí kladně 90 procent respondentů průzkumu agentury TNS Aisa. Objednaly si ho samy Kavčí hory.

Nejdůvěryhodnější hlavní zpravodajskou relací v Česku jsou Události České televize. Vyplývá to z průzkumu agentury TNS Aisa, o němž informovala sama ČT. „Události jsou nejdůvěryhodnější pro 61 procent lidí, u obou konkurenčních stanic je to třikrát méně. Celkově kladně hodnotí současnou podobu zpravodajství ČT 90 procent oslovených,” uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová. Data za Televizní noviny a Zprávy FTV Prima Kavčí hory nezveřejnily.

K TÉMATU: Událostem stoupá sledovanost na ČT 24, oproti loňsku jim přibylo 50 % diváků

Za velmi dobré považuje zpravodajství ČT 46 procent, za dobré 35 procent oslovených, devět procent je hodnotí jako vynikající. Ostatní dotazovaní označují zpravodajské relace jako ucházející, ale nikoli špatné. “I tím se Česká televize odlišuje od konkurence,” dodala Fričová. Respondenti na Událostech kladně hodnotili zejména jejich aktuálnost, srozumitelnost a důvěryhodnost. Velmi spokojeni jsou také s vystupováním a stylem moderátorů a s rychlostí jejich mluvy.

ČTĚTE TAKÉ: Nové Události zůstanou i na ČT 24, budou trvat 48 minut a o víkendu 45

„Těší mě, že ČT potvrdila roli zpravodajské jedničky na českém televizním trhu i v souvislosti s pokrytím krajských a senátních voleb. Pro nás to je cenná informace vzhledem ke zpravodajskému pokrytí nadcházející přímé volby prezidenta. Divákům a voličům nabídneme jak standardní formáty zpravodajství a rozhovory s kandidáty jeden na jednoho, tak i skupinové debaty a závěrečné duely. V této souvislosti je důležité vědět, že jsme pro voliče mezi televizemi na trhu největší oporou,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

MM_SS3

NAPSALI JSME: Události už nebudou tolik „jasné a spolehlivé“, ČT omezí používání tohoto hesla

Průzkum agentury TNS Aisa probíhal od 30. října do 2. listopadu na vzorku 1 001 respondentů prostřednictvím dotazování přes počítač v domácnostech. Zadavatelem byla ČT, která si chtěla vyhodnotit zpravodajské vysílání během krajských a senátních voleb a s půlročním odstupem od uvedení i novou podobu hlavní zpravodajské relace Události. Ta zaznamenává nárůst sledovanosti, v říjnu ji v průměru sledovalo 845 tisíc dospělých diváků (součet za programy ČT 1 a ČT 24), což bylo o 49 tisíc lidí více než loni v říjnu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.