Hlavní navigace

Další český 3D film se má jmenovat Psychopompos a natáčejí ho studenti

Autor: archiv
Bohumil Herwig

UVNITŘ GALERIE A VIDEO – Ke krátkému filmu na motivy stejnojmenné básně H. P. Lovercrafta napsala scénář Lucie Gukkertová, která ho bude taktéž režírovat.

Doba čtení: 1 minuta

Snímek vypráví příběh obyvatel malé české vesnice na počátku 19. století, nad níž se tyčí tajemný hrad, jehož majitelé ovládají magické síly…

S 3D technologií pomáhají studentům Jan Buriánek z AV Media a Petr Kašpar ze společnosti Createx Systems. Natáčení probíhalo na hradě Točník, v kouřimském Skanzenu, v lesích v okolí Voděradských Bučin nebo v pražských ateliérech společnosti Three Brothers Production. O rekvizity se postaral Oleg Petrov a ve filmu se objeví řada zvířat a zejména vlkodlak. Jeho masku speciálně pro snímek Psychopompos připravil Jakub Gründler.

ČTĚTE TAKÉ: Začalo natáčení Labyrintu II

Natáčení sedmé řady Hry o trůny

Kompletní Pustina si odbude premiéru na festivalu v Torontu

Film se studenty natáčejí herci Jana Altmannová, Michaela Dolinová, Jana Kremanová a Jared Doreck. Ten se ujal hlavní mužské role a před nedávnem jsme ho mohli vidět v Shakespearově Richardovi III., kde ztvárnil krále Jindřicha VII. 

Prvním českým 3D filmem byla muzikálová komedie V peřině z roku 2011 a ve 3D byl natočen i snímek Aldabra z roku 2014.

H. P. Lovercraft (20. srpna 1890 – 15. března 1937) je americký mistr tajemných a hororových příběhů zavánějících ovšem také zejména fantasy, které kombinoval v tehdejším oblíbeném žánru zvaném „weird fiction“. Psal pod několika pseudonymy a proslavil se především povídkami pojednávajícími o Cthulhu (bájní „Prastaří“), kde popisuje podivné a temné síly, které obývaly Zemi milióny let před vznikem lidstva.

Zdroj: Wikipedie

Našli jste v článku chybu?