Hlavní navigace

První čistě digitální rádio v Česku: celoplošnou licenci DAB získalo SeeJay Radio

1. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oprávnění platí na osm let. Stanice zaměřená na taneční muziku vysílá už třetím rokem na internetu. Zatím není jasné, v jakém multiplexu DAB se objeví.

Vůbec první licenci pro celoplošné zemské digitální rádio udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Držitelem oprávnění na osm let se stala pražská společnost SeeJay Radio, která od září 2009 provozuje stejnojmenné internetové rádio zaměřené na taneční hudbu. „Hlavním cílem je vytvořit posluchačům plynulý tok taneční muziky bez žánrových úhybů,“ charakterizuje se stanice na svém webu.

K TÉMATU: Teleko plánuje první dokrývače pro svoje rozhlasové multiplexy DAB

„Naše ambice jsou opravdu velmi vysoko a proto věříme, že se postupně dostaneme k posluchačům i pomocí dalších přenosových technologií mimo Internetu. Doufejte spolu s námi, že náš zakladatel Svatopluk Janík bude mít tu čest přijmout vysílací licenci od RRTV, což se doposud po několika pokusech nepodařilo,“ dodává SeeJay Radio v úvodním textu na svých internetových stránkách.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Teleko už šíří v digitálním rozhlasu DAB+ italské stanice RTL a Radio Vaticana

Společnost SeeJay Radio vlastní napůl Svatopluk Janík a Lucie Brožová. Janík je generálním ředitelem rádia, obchodně a marketingově SeeJay Radio zastupuje další Janíkova firma All Stars Agency. Zatím není jasné, v jaké vysílací síti DAB se rádio objeví. Digitální rozhlasové multiplexy zatím v Česku provozuje pouze příbramská společnost Teleko. Oprávnění mají i České Radiokomunikace a plzeňská firma RTIcz, ty však zatím sítě nezprovoznily.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).