Hlavní navigace

První notebooky s Chrome OS odhaleny

Jiří Macich ml.

Během konání konference Google I/O byly oficiálně představeny dva první notebooky se systémem Chrome OS od Googlu. Za jedním stojí Samsung, který přichystal model s 12,1" displejem (s rozlišením 1280×800 pixelů) vybavený dvoujádrovým procesorem Intel Atom. O konektivitu se má starat podpora WiFi a volitelně i 3G modem. Specifikace dále uvádí webovou kameru s HD rozlišením, dvojici portů USB 2.0 a čtečku paměťových karet.

Během konání konference Google I/O byly oficiálně představeny dva první notebooky se systémem Chrome OS od Googlu. Za jedním stojí Samsung, který přichystal model s 12,1" displejem (s rozlišením 1280×800 pixelů) vybavený dvoujádrovým procesorem Intel Atom. O konektivitu se má starat podpora WiFi a volitelně i 3G modem. Specifikace dále uvádí webovou kameru s HD rozlišením, dvojici portů USB 2.0 a čtečku paměťových karet.

Druhý notebook uvede Acer, který navrhl zařízení s 11,6" displejem, dvoujádrovým procesorem Intel Atom, podporou WiFi a volitelně s 3G modemem, webovou kamerou s HD rozlišením, dvojicí portů USB 2.0, HDMI výstupem a čtečkou paměťových karet. Oba modely se začnou prodávat od 15. června 2011 mj. přes Amazon.com. Otazník však visí nad konečnou cenou. Připomeňme si, že jde skutečně jen o první vlaštovky, další zařízení by měla následovat v příštích měsících.

Našli jste v článku chybu?
13. 5. 2011 12:39
roj (neregistrovaný)

Jakkoliv se mi řešení všechno na serveru příčí, tak jsem alespoň doufal, že Chromebooky budou postaveny na ARMu. Debian ARM umí a ChromeOS je jen jeho (značně ořezaným) derivátem. Pak by jen stačilo vyměnit disk/zasunout SD kartu, nainstalovat plnohodnotné ARM distro a měli bychom plnohodnotný netbook s pěknou výrdží...

Něco jako Toshiba AC100, kde to ovšem zabili uzamčeným bootloaderem a uzavřeností HW. Ubuntu na to kluci šikovní sice nahackovali, ale ovladače si musí vymýšlet sami.

12. 5. 2011 13:48
ucar (neregistrovaný)

No tak jo, odvolávám co jsem odvolal :) http://cs.wikipedia.org/wiki/Webov%C3%A1_kamera