Hlavní navigace

První přijímač na našem trhu podporuje hybridní televizi HbbTV

29. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 10. 2010

Majitelé satelitního set-top-boxu Vantage VT-1 se dnes konečně dočkali podpory hybridní širokopásmové televize označované jako HbbTV. Německá společnost umístila téměř přesně v sedmnáct hodin na své webové stránky operační systém Linux, který bude s tímto přijímačem spolupracovat. Vantage VT-1 je tak pravděpodobně vůbec prvním set-top-boxem aktuálně dostupným na tuzemském trhu, který HbbTV podporuje.

ICTZ23

RECENZE: Vantage VT-1: rozlišení 1080p, duální tuner, šachta pro HDD a „obrazovka“

Server DigiZone.cz tento přijímač recenzoval, a to již letos na přelomu první a druhé poloviny dubna letošního roku. Na operační systém Linux, který nyní značně rozšiřuje funkce tohoto modelu, se však muselo čekat až do konce října, tedy přibližně půl roku. Všichni zájemci si mohou soubor o velikosti 24 MB stáhnout na oficiálních stránkách výrobce. Instalace probíhá stejným způsobem jako u klasického ovládacího softwaru přijímače. Majitelé Vantage VT-1 získají spolu s HbbTV také další funkce, například přístup na speciální portál firmy a FTP server, možnost poslouchat on-line rozhlasové stanice nebo vytvoření playlistu pro Media Player.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.