Hlavní navigace

První velké vypínání ve Španělsku se dotkne přibližně 12 % lidí

19. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 5. 2009

Španělské ministerstvo průmyslu má v současné době vyhrazenou částku 812 tisíc eur na informování obyvatel k přechodu na pozemní digitální vysílání v těch oblastech, kde bude analogový signál vypnut k 30. červnu. Týká se to nemalého počtu obyvatel – přibližně 12 %, celkově jde asi o pět milionů lidí, kteří bydlí ve více jak 1286 městech, vesnicích a osadách.

Mezi největší oblasti v dotčené krajině patří Zaragoza, Santiago de Compostela, Oviedo, Las Palmas de Gran Canaria a Huelva. Ve Španělsku zatím došlo pouze k vypnutí několika málo oblastí (např. Soria), ale teprve 30. červen ukáže připravenost tamních obyvatel na přechod z analogového na digitální signál. Tato evropská země z jihozápadu je na tom s digitálním vysíláním podobně jako Česká republika – ostré vysílání zahájila v roce 2005 a kompresním formátem bude také MPEG-2. Vypnout však už chce analog příští rok.

Zdroj: Tele Digital

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).