Hlavní navigace

Public TV chce zavést regionální odpojování v zemských sítích

28. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
28. 5. 2008

Lifestylová stanice Public TV, která momentálně vysílá volně v satelitní platformě CS Link na pozici 23,5 stupně východně a v přechodném zemském digitálním multiplexu B v Praze na kanálu 46, uvažuje v souvislosti se spuštěním zemského digitálního vysílání v dalších lokalitách s regionálním odpojováním programu. Serveru DigiZone.cz to řekla výkonná ředitelka stanice Renata Pešková.

Public TV momentálně vyjednává s operátorem multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), o zapojení do její digitální sítě v Brně, Ostravě a Plzni. Dostali od nás nabídku, kterou nejprve z finančních důvodů odmítli, ale nyní jednáme znovu a Public TV má zájem o regionální odpojování, potvrdil serveru DigiZone.cz Leoš Pohl, předseda představenstva CDG.

KL24

Mimo Prahu chce Public TV zahájit zemské digitální vysílání během července. Záleží však na dohodě s CDG. K nejnovější nabídce se má Public TV vyjádřit do příštího týdne, upřesnil Pohl. Podobná jednání s křesťanskou televizí Noe skončila nezdarem. Naše nabídka pro ně nebyla z finančních důvodů přijatelná. Protože jde už o definitivní mutliplex 3 a ne experiment, museli jsme nasadit komerční ceny a ty ne každému vyhovují, vysvětlil Pohl.

Server DigiZone.cz přinese příští týden rozhovor s výkonnou ředitelkou Public TV Renatou Peškovou

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).