Hlavní navigace

Televize R1 bude vysílat jen v pracovních dnech

5. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
5. 6. 2009

Poměrně kuriózně znějí licenční podmínky nové regionální televize R1, která má být náhradou za kanál Prima Klub. Třetí kanál TV Prima má nejenže vysílat jen pět hodin denně na společné pozici s Prima Cool, ale bude vysílat jen od pondělí do pátku, i to jen v pracovních dnech. Přes víkendy a státní svátky tedy diváci tuto televizi neuvidí. Uvádí to nové licenční podmínky stanice, které zveřejnila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

V části časový rozsah vysílání se uvádí interval 06.00 – 11.00 s dodatkem pouze pondělí a pátek pokud jsou zároveň pracovní dny. První dvě hodiny vysílání jsou vyčleněny pro jednotlivé bloky regionálních televizí. Podle formulace v licenčních podmínkách se tedy dá očekávat, že R1 bude vysílat kontinuální proud zpravodajských relací jednotlivých regionálních televizí, které sdílejí kmitočty s Primou. Něco podobné kdysi vysílala i televize Public, která rotovala zpravodajské bloky z produkce regionálních studií RTA.

ebf 24 - tip duben

V dalším tříhodinovém intervalu následuje dramatická zahraniční a domácí tvorba – dle základní programové specifikace tématického programu pro ženy: seriál, film, zábavný pořad, soutěžní pořad, magazín a další typy pořadů pro ženy.

Jak tedy vyplývá z licence, televize R1 nebude mít za cíl výrazně oslovovat diváky a bude sloužit zřejmě jen jako dopolední výplň sesterského kanálu Prima Cool. Tyto licenční podmínky jsou platné do konce roku 2011, a je tedy předpoklad, že po vypnutí analogového vysílání by mohla odstartovat plnohodnotná televize Prima Klub tak jak ji management původně zamýšlel.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).