Hlavní navigace

Rada ČT: 35 hodin vysílání z ME v krasobruslení a analýza programu ČT sport

3. 2. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Rada České televize se na svém třetím letošním zasedání konaném 1. února seznámila také s došlými stížnostmi a hodnocením některých sportovních přenosů.

Na setkání zaznělo, že ČT v uplynulém týdnu nabídla více než 45 hodin vysílání z Mistrovství Evropy v krasobruslení, které se k nám vrátilo po 18 letech. Na výrobě přenosů se podílel zhruba osmdesátičlenný štáb a živě je vysílalo 25 společností z celého světa, včetně Japonska a Severní Ameriky. Mezinárodní bruslařská unie ISU přenosy ohodnotila nejvyšší známkou a zařadila je mezi nejlepší za posledních deset let v éře technologií HD.

Mezi stížnostmi došlými na Radu ČT najdeme mj. stížnost na seriál Okupace, opožděné začátky vysílání pořadů ČT :D, na kampaň ČT proti Českému svazu bojovníků za svobodu, na zpravodajství ČT týkající se dění na Ukrajině a také několik stížností na pořad Newsroom.

NAPSALI JSME: Petr Dvořák: O výši televizního poplatku by měla rozhodovat Rada ČT

Česká televize bodovala v anketě iDnes.cz, nejvíce hlasů získal cestopis Trabantem z Austrálie do Asie

Jedním z nejdůležitějších bodů třetího zasedání Rady byla „Analýza programu ČT sport za rok 2016“, kterou zpracoval Jiří Ponikelský, výkonný ředitel kanálu.

Stanice ČT sport minulý rok nabídla:

  • 5746 premiérových pořadů o celkové stopáži 4728 hodin.
  • Premiér s českou účastí bylo 4665, repríz 7156 a průměrný podíl na publiku byl 4,46 %.
  • ČT sport byl také u nás v roce 2016 devětkrát nejsledovanějším programem celého vysílacího dne.

V roce 2016 byla Česká televize úspěšná i při vyjednávání televizních práv na významné mezinárodní sportovní akce, které jsou tradičním pilířem vysílání programu ČT sport. Práva byla získána na SP v biatlonu 2017–2022, Zimní olympijské hry 2018, Letní olympijské hry 2020, Davis Cup a Fed Cup 2017–2018 a MS v klasických a alpských disciplínách 2019.

BRAND

Cílem stanice pro rok 2017 je především udržení divácké náklonnosti. Připravena je k tomu řada taháků jako MS v biatlonu, MS v ledním hokeji, tenisové French Open či MS v atletice.

V analýze se rovněž říká, že zásadní změnou, která na Českou televizi v loňském roce dolehla, byl nový zákon o registru smluv, který okamžitě po nabytí účinnosti začal nepříznivě ovlivňovat vyjednávání týkající se sportovních práv: Rok 2017 bude zcela jistě opět velmi konkurenční na poli nákupu sportovních práv. Velkým pokračujícím úkolem se stane důsledná a vysvětlující komunikace z hlediska zákona o registru smluv. Tento zákon České televizi komplikuje či limituje mechanismus vyjednávání a akceptace nabídek práv na světové sportovní události, který je tím zcela neslučitelný se zákonnými pravidly pro uzavírání smluv dle tohoto zákona. ČT tak možná přijde o budoucí licence, které dnes je běžně schopna vyjednat, včetně ceny a individuálních ustanovení.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).