Hlavní navigace

LN: Rada ČT by mohla zvolit ředitele, aby se dočasným šéfem nestal "esenbák"

13. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 7. 2009

Deník Lidové noviny ve svém dnešním vydání podrobně analyzuje situaci před středeční volbou generálního ředitele České televize. Podle dostupných zdrojů nemá žádný z pětice finalistů jistotu zvolení protože potřebuje získat minimálně 10 hlasů od členů Rady ČT. I předseda rady Jiří Baumruk připouští, že zřejmě žádný z kandidátů nezíská potřebný počet hlasů a Česká televize tak od čtvrtka zůstane bez řádného generálního ředitele. Ten den totiž vyprší mandát současnému šéfovi Kavčích hor Jiřímu Janečkovi a na jeho místo nastoupí provozní ředitel Vladimír Karmazín, nynější Janečkův zástupce.

DALŠÍ INFORMACE: Zrušit volbu generálního ředitele ČT žádá dalších 300 osobností

A právě propíraná minulost Vladimíra Karmazína může být důvodem, proč by se radní mohli přece jen dohodnout na zvolení řádného ředitele už tuto středu. Připouští to i předseda Rady ČT. Třeba to pro někoho z rady bude další z podpůrných důvodů, abychom zvolili řádného ředitele, uvedl Jiří Baumruk pro Lidové noviny. List dodává, že Karmazín před listopadem 1989 působil v policejním Sboru národní bezpečnosti, jedné z opor komunistického režimu. A navíc byl členem KSČ. Byla to prý povinnost, když se chtěl dostat na policejní školu.

KL22 hlasovani

EXKLUZIVNĚ: Manuál pro volbu ředitele České televize

Rada ČT bude ve středu vybírat nového ředitele z pěti kandidátů. Kromě současného šéfa televize Jiřího Janečka o toto křeslo soupeří i Jana Bobošíková, Hynek Chudárek, Jana Kasalová a Radomír Pekárek. Server Digizone.cz vám dnes přináší podrobnosti o vizích jednotlivých kandidátů. Vycházíme přitom z rozhovorů, které serveru DigiZone.cz, s výjimkou Jany Kasalové, všichni finalisté poskytli.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.