Hlavní navigace

Rada České televize: Berkova firma Czech Info pro nás už nepracuje

27. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 8. 2010

Společnost Czech Info, kterou vlastní podnikatel Jaroslav Berka, majitel Regionální televizní agentury (RTA), již nepracuje pro Radu České televize. Na dotaz serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady ČT Jiří Baumruk. Czech Info nyní vyrábí pro brněnské studio ČT novou dokumentární reality show Malá farma a pro Národní koordinační skupinu pro přechod na digitální televizní vysílání státní informační web o digitalizaci www.digitalne.tv.

K TÉMATU: Reality show Malá farma pro Českou televizi vyrábí firma Jaroslava Berky

Czech Info v loňském roce vypracovávala pro Radu ČT posudky na zpravodajské a publicistické pořady ČT. Už pro nás ale nepracuje, měla termínovanou smlouvu na loňský rok. Nyní nám tyto analýzy zpracovává Newton Media, uvedl pro DigiZone.cz předseda Rady ČT. K souběhu práce na analýzách pro radu a výroby pořadu pro ČT, což by byl střet zájmů, podle něj proto zřejmě nedošlo. Ani nevím, že tato společnost něco vyrábí pro ČT, řekl Baumruk.

ČTĚTE TAKÉ: Jaroslav Berka si registroval logo Malá farma, počítá s prodejem bioproduktů

ebf - partner 1

Jiná společnost Jaroslava Berky, RTA, občas dodává redakci zpravodajství ČT hrubé zpravodajské materiály z regionů. Czech Info vyrábí reality show Malá farma pro brněnské studio ČT, jehož ředitel Karel Burian předtím pracoval jako ředitel zpravodajství v Berkově RTA. Podle mluvčí brněnské ČT Hany Orošové ale Burian do schvalovacího procesu k projektu Malá farma nijak nezasahoval.

Proces schvalování pořadů jde zcela mimo ředitele studia, odpověděla Orošová serveru DigiZone.cz. Pořad byl nabídnut brněnským studiem do programového schématu ČT, vedení programu České televize ho přijalo a zařadilo do podzimního vysílacího schématu 2010. Takový postup je naprosto standardní u všech pořadů, dodala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).