Hlavní navigace

Rada ČT zrušila Dvořákovi limit, jakého podílu na trhu má ČT dosáhnout

5. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2011

Mají všechny čtyři programy České televize dohromady oslovovat v průměru 25 procent dospělého publika, jak ho měl ve své smlouvě zakotveno bývalý generální ředitel ČT Jiří Janeček, nebo 30 procent, jak navrhnul pro jeho nástupce Petra Dvořáka člen Rady ČT Jan Prokeš? Ani jedno. Televizní radní se na svém dnešním veřejném zasedání přeli o to, zda původně navrhovaný limit nesnížit na 29 procent, aby nakonec odhlasovali verzi, která žádné číslo neobsahuje.

K TÉMATU: Petr Dvořák bude mít coby šéf ČT nižší plat, než měl Jiří Janeček

UXD

Podle Prokeše by ale Dvořákova manažerská smlouva nějakou kvantifikaci úspěšnosti ČT obsahovat měla. Kolegové mě dnes nařknuli, že napadám nového pana generálního ředitele, sotva si sednul do židle. A mysleli si, že chci, aby třicetiprocentního podílu ČT dosáhla už na konci letošního roku. Tak tomu ale není, navrhoval jsem průměrný celoroční podíl, který by se počítal nejdřív v následujícím roce, řekl Prokeš serveru DigiZone.cz.

Ačkoli radní odhlasovali pro manažerskou smlouvu nového šéfa ČT formulaci bez konkrétního požadovaného podílu ČT na publiku, Prokeš je přesvědčen o tom, že se tak později stane. Mluvil jsem o tom i s panem Dvořákem a on s tím nemá problém, ujistil. Jiří Janeček měl dlouhá léta od Rady ČT určeno, aby celkový podíl ČT na dospělém publiku neklesl pod hodnotu 27 procent, poslední rok pak tuto hranici snížila na 25 procent. Momentálně se ČT pohybuje právě mezi těmito dvěma čísly.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.