Hlavní navigace

Rada ČTÚ je zase kompletní. Vláda schválila náhradníka za Ondřeje Filipa

22. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nováčkem ve vysočanských kancelářích telekomunikačního regulátora by měl být od prvního října Jan Duben, dosavadní ředitel sekce digitální ekonomiky na ministerstvu průmyslu.

Netrvalo to ani měsíc a prázdné místo po Ondřeji Filipovi je zaplněno. Podle Hospodářských novin by ho měl na pozici vystřídat Jan Duben. Jmenování nového člena dnes na svém zasedání schválila vláda.

Duben je dalším kariérním úředníkem, který v Radě ČTÚ zasedne. Tak trochu kopíruje kariéru současného šéfa regulátora Jaromíra Nováka, jehož vystřídal na ministerstvu v pozici ředitele sekce digitální ekonomiky. 

Na ministerstvo průmyslu se dostal už v roce 2007, kdy se tam přesunula oblast elektronických komunikací ze zaniklého ministerstva informatiky. Duben tam přešel z pozice šéfa informatiky na Úřadu vlády a vystřídal Davida Stádníka. Podle svého profilu na LinkedIn pracoval ještě před nástupem do služeb veřejné správy v letech 1999 a 2000 i jako poradce v Českém Telecomu.  

Podle HN je překvapením, že si místo v Radě nevybojoval žádný kandidát ANO Andreje Babiše

Změny na ČTÚ

Duben střídá na úřadě Ondřeje Filipa, který na konci prázdnin ukončil své roční působení s tím, že se chce věnovat spíš své druhé práci v čele sdružení CZ.NIC

MM socky3

"Vzhledem k tomu, že i na evropské úrovni se nyní intenzivně řeší otázka síťové neutrality, chci se zaměřit na tuto problematiku, která je mi blízká,“ komentoval svůj odchod Filip. 

Na jaře byl do Rady doplněn ještě Josef Bednář a kompletní obměna by měla být dokonána příští rok na jaře, kdy končí mandát bývalému předsedovi Pavlu Dvořákovi, který o svůj post přišel i díky kontroverznímu zrušení aukce frekvencí

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.