Hlavní navigace

Rada ČTÚ vydá Technický plán přechodu, k názoru vlády jen přihlédne

13. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 12. 2006

Česká republika se už brzy dočká schváleného Technického plánu přechodu na digitální vysílání (TPP). Český telekomunikační úřad (ČTÚ) minulý pátek odeslal dokument Ministerstvu informatiky, které ho postoupilo vládě – ta se mu bude věnovat příští týden. Bez ohledu na výsledek jednání Rada ČTÚ TPP vydá, aby začal co nejrychleji fungovat, řekl dnes její předseda Pavel Dvořák na semináři občanského sdružení Hermés. Po skončení akce předseda Rady ČTÚ pro DigiZone.cz upřesnil roli vlády: Když budou chtít posunout termín konečného vypnutí analogového vysílání na rok 2012, tak to přepíšeme. Zásah do principů a struktury TPP Dvořák ale nečeká.

KL22 hlasovani

ČTÚ chce zároveň do 31. prosince připravit věcné znění úprav zákonů, které jsou nutné například pro vymahatelnost TPP. Do konce února by úpravy měly získat paragrafové znění a přes vládu si najít cestu do Poslanecké sněmovny. Pravděpodobně se stanou částí „minidiginovely“, která má vyřešit především prošlé termíny a počet bonusových licencí pro stávající komerční televize. Přesný harmonogram svých akcí zveřejní ČTÚ koncem týdne.

Podrobnosti z dnešního semináře o TPP nabídne DigiZone.cz v zítřejším článku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.