Hlavní navigace

Rada pro vysílání: Během prohibice se nesmí vysílat reklama na lihoviny

Prohibice platí od minulého týdne. Otrava metylalkoholem už si vyžádala minimálně jednadvacet obětí. Zákaz prodeje tvrdého alkoholu může trvat i několik týdnů.
Lukáš Polák 18. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes vydala mimořádné opatření, kterým se nařizuje zákaz vysílání reklamy na alkoholické nápoje, jenž se nesmí prodávat a distribuovat v souvislosti s prohibicí, která platí od minulého pátku. RRTV o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Nařízení bude podle vysílací rady platné do té doby, než ho zruší vláda a vychází ze zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger ohlásil zákaz prodeje tvrdého alkoholu s obsahem nad 20 % právě v pátek večer v souvislosti s řadou otrav metylalkoholem. Jak dlouho bude zákaz trvat, je prozatím ve hvězdách. Pro agenturu ČTK uvedl Heger následující: Nedokážu to teď odhadnout, doufám, že to nebude víc než několik málo týdnů. V současné době se policisté při kontrolách snaží zjistit zdroj, odkud unikl nekvalitní alkohol. Do akce jsou zapojeny tisíce lidí.