Hlavní navigace

Rada pro vysílání: Během prohibice se nesmí vysílat reklama na lihoviny

18. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prohibice platí od minulého týdne. Otrava metylalkoholem už si vyžádala minimálně jednadvacet obětí. Zákaz prodeje tvrdého alkoholu může trvat i několik týdnů.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes vydala mimořádné opatření, kterým se nařizuje zákaz vysílání reklamy na alkoholické nápoje, jenž se nesmí prodávat a distribuovat v souvislosti s prohibicí, která platí od minulého pátku. RRTV o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy. Nařízení bude podle vysílací rady platné do té doby, než ho zruší vláda a vychází ze zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger ohlásil zákaz prodeje tvrdého alkoholu s obsahem nad 20 % právě v pátek večer v souvislosti s řadou otrav metylalkoholem. Jak dlouho bude zákaz trvat, je prozatím ve hvězdách. Pro agenturu ČTK uvedl Heger následující: Nedokážu to teď odhadnout, doufám, že to nebude víc než několik málo týdnů. V současné době se policisté při kontrolách snaží zjistit zdroj, odkud unikl nekvalitní alkohol. Do akce jsou zapojeny tisíce lidí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).